Biblické verše
a občas aj niečo z Koránu a ďalších svätých kníh

Čítali ste niekedy Bibliu? Beriete ju doslovne alebo symbolicky? Kniha, ktorá je pre niektorých doslovným Slovom Božím nie je však čítaná tak, ako by si zaslúžila - SKEPTICKY.

Ak si chcete prečítať aj to, čo Vám pán farár nepovie, pozrite si túto stránku, kde nájdete dych-vyrážajúce úryvky bez komentára. URČITE SA POBAVITE.
Nasledujúci výber 15...

Čo si budeme nahovárať, Boh proste miluje, keď je chlap obrezaný. Navrhol muža síce s predkožkou, no zistil, že si na to nedokáže zvyknúť a preto požiadal Abráma, aby si okrem zmeny mena na Abrahám zároveň aj odfikol tento kus vraj nadbytočnej kožicky (Genezis 18). A až tak sa môže stať otcom viacerých národov a ako odmenu dostane aj...

Alláh bude asi naozaj nesmierne múdry. Prišiel na to, ako neveriacim a inovercom dokonale znepríjemniť večné utrpenie v pekle. Jednoducho Vám dá novú kožu keď Vám ta pôvodná prehorí. Zaslúžil by si nobelovku za inovačný prístup. Satan mu proste nesiaha ani po jeho neviditeľné členky.

Vedecké štúdie sa často publikujú v renomovaných karentovaných časopisoch a zborníkoch. Ide spravidla o hodnotné vedecké práce s odbornou recenziou.

Nezabudnite, že ak budete mlátiť ľudí ktorých vlastníte, tak to musíte robiť poriadne.
Podľa Biblie je ešte OK, ak váš otrok zomrie na následky krvácania do mozgu tri dni na to, čo ste ho zmlátili ako žito. Len nech vám nezomrie skôr! To by bolo trestné.

Je snáď niekto v západných krajinách, kto by nikdy v živote nepočul príbeh, v ktorom sa Lótova žena premení na soľný stĺp? Asi ťažko takúto dospelú osobu nájdete. Aj keď nečítate Bibliu a nechodíte do kostola, tento príbeh sa určite v tej či inej súvislosti dostal aj k Vám.

A to všetko milé dámy Vám bolo nadelené údajne len preto, že nejaká ženská asi pred 150 generáciami zjedla akési nedovolené ovocie, aj keď chudinka ešte nevedela rozoznať dobro od zla, kým to ovocie nezjedla. Boh je proste a jednoznačne najvyšší stupeň racionality, spravodlivosť a lásky.

Noemova archa je jeden veľký mytologický príbeh z Biblie, ktorému však valná časť protestantských kresťanov ešte dodnes verí. Hľadajú dôkazy po veľkej potope a presviedčajú všetkých o skutočnosti tejto rozprávky.
Ale predsa aj scientológovia potrebujú niekoho, z koho by sa mohli smiať, no nie?