Božia (ne)spravodlivosť

Je judeo-kresťanský Boh spravodlivý alebo milosrdný?

Všetky tie pôrodné bolesti milé dámy vám boli nadelené podľa tejto židovskej mytológie len preto, že nejaká z rebra stvorená žena pred asi 150 generáciami naschvál zjedla nedovolené ovocie. 🍎 A to chudinka ešte nevedela rozoznať dobro od zla, lebo toto poznanie sa skrývalo v tom ovocí. 🤦‍♀️ Boh je proste a jednoznačne najvyšší stupeň...

A ak by sme neboli vychovávaní v prostredí, kde sa nám od malička hovorí, že je to znak lásky, asi by sme sa pri takejto novej myšlienke chytali za hlavu. Dať niekoho umučiť a zabiť, aby ste dokázali, že ste milujúci Boh je oxymoron toho najhrubšieho zrna. Niečo ako "filantropický vrah".

Avšak strach pred tým, čo zlé Vás čaká a neminie, ak neposlúchnete príkazy Vašej cirkvi, je predsa len iný level vyhrážania sa. To už je taký mafiánsky prechod zo "Zaplať a mi ti ponúkneme ochranu." na "Zaplať, lebo ti podpálime barák."

Namiesto vedenia ľudstva k etickému a humánnemu správaniu, ktoré by potlačovalo sexizmus a ponižovanie žien, rasovú a medzináboženskú neznášanlivosť, znižovanie utrpenia ľudí i zvierat atď, sa rozhodol ľudí viesť práve k presnému opaku (minimálne v Starom zákone, KTORÝ JE SÚČASŤOU BIBLIE, akokoľvek sa katolíci tomu snažia vyhnúť).

Zdá sa Vám to choré a nespravodlivé? No ale Biblia vraví jasne:
1Jan1:9 "Ale ak vyznávame svoje hriechy, on je verný a spravodlivý. Odpustí nám hriechy a očistí nás od všetkej neprávosti."1Jan2:2 "On je obetou zmierenia za naše hriechy, no nielen za naše, ale aj za hriechy celého sveta."Sk10:43 "O ňom svedčia všetci proroci, že v jeho mene dosiahne...

Je zaujímavé, že si veriaci neuvedomujú, akého sadistického maniaka to vlastne uznávajú. Aj keď som sa snažil tuho a úporne zamýšľať, naozaj si nedokážem predstaviť brutálnejší trest ako je toto sľubované nekonečne dlhé upaľovanie.
Už ani nie je podstatné sa zamýšľať nad tým, za akú banálnu hlúposť si ľudia tento megakrutý trest zaslúžia.
Neviem si...