Ateisti a ďalší skvelí ľudia
Patríme do skupiny skvelých ľudí, ktorí sa rozhodli nenasledovať slepo iných.

V tento deň sa pred vyše storočím (11.5.1918) narodil známy americký fyzik Richard Phillips Feynman, ktorý sa profesne venoval prevažne oblasti kvantovej elektrodynamiky. V roku 1965 získal Nobelovu cenu za fyziku práve v tejto oblasti výskumu. Jeho schopnosť vysvetľovať zložité procesy jednoduchým spôsobom bola preslávená a získal tak prezývku...

Douglas Adams

07.05.2020

Fakt by nestačilo skonštatovať, že svet naokolo je prekrásny aj bez toho, aby sme museli zároveň veriť, že sa za ním skrýva božstvo?

Anglicko-americký žurnalista, publicista, autor, literárny a sociálny kritik s obrovským intelektom, neodolateľnou charizmou a veľmi dobrým vzťahom ku škótskej whisky (hlavne k čiernej edícii Johnnie Walkera).

Bol jedným z najznámejších novodobých ateistických (až anti-teistických) ikôn. Svojím intelektom a nesmiernym rozhľadom dokázal očariť v...

Sam Harris

09.04.2020

Americký filozof a neurovedec Sam Harris je jedným zo štyroch "jazdcov nového ateizmu" spolu s Richardom Dawkinsom, Danielom Dennettom a Christopherom Hitchensom.

Richard Dawkins v poslednej kapitole svojej prvej knihy Sebecký gén (The Selfish Gene) z roku 1976 vysvetlil, že gén nie je jediným replikátorom, ktorý sa šíri darwinovským spôsobom. Každá jednotka, ktorá dokáže sama seba čo najpresnejšie replikovať (ako napríklad aj počítačový vírus), sa správa podobne ako gén.

Ricky je nevyčerpateľnou studnicou výborných výrokov. Tie najlepšie hovoria o tom, čo si myslí a aký je. Zbytočne viac dodávať.
Niekoľko z nich nechávam na prečítanie a popremýšľanie:

Profesorka, atraktívna žena, teologička, milovníčka Biblie a ATEISTKA. A to všetko v jednej osobe. Si píšte, že táto kombinácia dokáže nasrať obrovské množstvo veriacich.

Julia Sweeney

29.07.2019

Tomu, čo Júlia Sweeney v citáte uviedla, sa vraví OBJAVOVANIE KRITICKÉHO MYSLENIA. Je to postupný proces, kedy dokážete zhodnotiť vlastnú vieru a uznať, že ste sa jej držali preto, lebo Vám to vyhovovalo a utešovalo Vás to a nie preto, že to bola pravda. Vnútorne si veľmi prajem, aby týmto dokázalo prejsť viacero veriacich.

Americká televízna show "The Atheist Experience" začala ako lokálna televízna kuriozita pred vyše dvadsiatimi rokmi a rozrástla sa vďaka internetu na celosvetovo veľmi sledovanú a diskutovanú talkshow s vyše tisíc epizódami, v ktorých dvaja hostiteľskí ateisti debatujú s telefonujúcimi na tému ateizmus, náboženská viera, existencia Boha, morálka,...

Voľnomyšlienkárov, agnostikov a ateistov nie je vôbec málo. Dokonca medzi vedcami, známymi osobnosťami a politikmi ich bolo a je veľké množstvo.V tomto sumáre vyberám mojich TOP 40 citátov z rozsiahleho zoznamu stoviek zaujímavých citátov, ktoré nájdete na podstránke