Ateisti a ďalší skvelí ľudia

Patríme do skupiny skvelých ľudí, ktorí sa rozhodli nenasledovať slepo iných.

Dnes (15.12.2021) je tomu presne DESAŤ ROKOV, čo nás opustil 😥 brilantný anglicko-americký žurnalista, publicista, autor, literárny i sociálny kritik a muž s obrovským intelektom, neodolateľnou charizmou a veľmi dobrým vzťahom ku škótskej whisky 🥃 (hlavne k čiernej edícii Johnnie Walkera). Proste Hitch.

Takto sa vyjadril Sir David Attenborough k otázke, prečo nechce pripustiť, že tak krásne tvory ako kolibrík, motýľ či rajský vták sú dôkazom toho, že za tým všetkým musí existovať úžasný stvoriteľ.

Julia Sweeney

10.10.2021

Americká herečka Julia Sweeney dnes oslavuje svoje 62. narodeniny. 🎂🍾

Steven Pinker

18.09.2021

Môj obľúbený kanadsko-americky kognitívny psychológ, antropológ, lingvista a filozof dnes oslavuje svoje 67. narodeniny.

Dnes, 8. Septembra, oslavuje svoje 67. narodeniny jeden z najznámejších súčasných skeptikov. Je ním americký publicista, spisovateľ, vedecký historik a popularizátor vedy Michael Shermer. 🥳🎂

Dnes by oslávil svoje 100. narodeniny 🎂🎉 človek, ktorý svojou fantáziou, humanistickou víziou budúcnosti a vášňou pre vedecké poznávanie neoddiskutovateľne ovplyvnil môj život i jeho smerovanie. Nebojím sa povedať, že zďaleka žiaden iný filmový či literárny tvorca to nedokázal tak, ako práve Gene Roddenberry.

14. Dalajláma

06.07.2021

Štrnásty dalajláma, vlastným menom Jetsun Jamphel Ngawang Lobsang Yeshe Tenzin Gyatso je hlavný duchovný vodca tibetského budhizmu a tradične je Tibeťanmi považovaný za prevtelenie 13. dalajlámu. 🤔

Dnes, v deň výročia úmrtia anglického biológa a antropológa Thomasa Huxleyho (29.6.1895), by som chcel napísať pár slov k agnosticizmu - pojmu, ktorý prvýkrát použil práve tento pán.

Ricky Gervais

25.06.2021

Skvelý britský stand-up komik, herec, režisér, moderátor, autor a filmový producent Ricky Gervais dnes oslavuje svoje okrúhle 60. narodeniny.

Morgan Freeman

01.06.2021

Dnes oslavuje svoje 84. narodeniny 🥳🎈🎂 známy americký herec Morgan Freeman, ktorý sa u mňa dostal do povedomia už pred štvrťstoročím vďaka filmu 📼 "Vykúpenie z väznice Shawshank" (môj TOP 1 film, ktorý dokonca považujem za lepší, než Kingovu knižnú predlohu - Rita Hayworth and Shawshank Redemption).