Ateisti a ďalší skvelí ľudia
Patríme do skupiny skvelých ľudí, ktorí sa rozhodli nenasledovať slepo iných.

Ricky je nevyčerpateľnou studnicou výborných výrokov. Tie najlepšie hovoria o tom, čo si myslí a aký je. Zbytočne viac dodávať.
Niekoľko z nich nechávam na prečítanie a popremýšľanie:

Profesorka, atraktívna žena, teologička, milovníčka Biblie a ATEISTKA. A to všetko v jednej osobe. Si píšte, že táto kombinácia dokáže nasrať obrovské množstvo veriacich.

Julia Sweeney

29.07.2019

Tomu, čo Júlia Sweeney v citáte uviedla, sa vraví OBJAVOVANIE KRITICKÉHO MYSLENIA. Je to postupný proces, kedy dokážete zhodnotiť vlastnú vieru a uznať, že ste sa jej držali preto, lebo Vám to vyhovovalo a utešovalo Vás to a nie preto, že to bola pravda. Vnútorne si veľmi prajem, aby týmto dokázalo prejsť viacero veriacich.

Americká televízna show "The Atheist Experience" začala ako lokálna televízna kuriozita pred vyše dvadsiatimi rokmi a rozrástla sa vďaka internetu na celosvetovo veľmi sledovanú a diskutovanú talkshow s vyše tisíc epizódami, v ktorých dvaja hostiteľskí ateisti debatujú s telefonujúcimi na tému ateizmus, náboženská viera, existencia Boha, morálka,...

Môj prechod k (aktívnemu) ateizmu bol najprv pozvoľný. Potreboval som nazbierať dostatok zrozumiteľných argumentov na každé teistické tvrdenie, s ktorým som sa stretol. Kde však začať?

Voľnomyšlienkárov, agnostikov a ateistov nie je vôbec málo. Dokonca medzi vedcami, známymi osobnosťami a politikmi ich bolo a je veľké množstvo.V tomto sumáre vyberám mojich TOP 40 citátov z rozsiahleho zoznamu stoviek zaujímavých citátov, ktoré nájdete na podstránke

Sam Harris

11.03.2019

Knihy dostupné v češtine či slovenčine:
List kresťanskému národu
Skvelú útlu knižôčku o akútnom stave kresťanskej teokracie v USA si môžete prečítať v neoficiálnom slovenskom preklade tu.https://ateisti.sk/sam-harris-list-krestanskemu-narodu/
Islám a budoucnost tolerance Konečne sa dočkala prekladu aj vysoko aktuálna kniha, v ktorej nájdete Samov...

Penn Jillette

11.03.2019

Penn Jillette je známym americkým komikom, kúzelníkom, hercom a spisovateľom. Od sedemdesiatych rokov tvorí so svojim kolegom dvojicu zabávačov známu ako Penn & Teller a sú autormi desiatok veľmi úspešných televíznych show, za ktoré získali mnoho ocenení a dokonca aj hviezdy na chodníku slávy.
Ich najvydarenejším spoločným počinom bola podľa mňa...

Mark Twain

11.03.2019

Mark Twain bol skvelý americký spisovateľ, humorista a filozof. Žil prevažne na konci predminulého storočia (zomrel v roku 1910). Narodil sa do Presbyteriánskej rodiny, no jeho pohľad na vieru v Boha sa postupne menil, až sa z neho stal výrazný kritik organizovaného náboženstva, hlavne kresťanstva.
Bol veľkým fanúšikom vedy a techniky. Priatelil sa...

Najväčší bestseller ateistického sveta. Kniha, ktorá urobila v roku 2006 obrovský rozruch v anglicky hovoriacich krajinách, dodnes sa jej predalo viac než 3 milióny výtlačkov a bola preložená do 40 jazykov.