Ateisti a ďalší skvelí ľudia

Patríme do skupiny skvelých ľudí, ktorí sa rozhodli nenasledovať slepo iných.

Frank Zappa

21.12.2020

Bodaj by mal Frank v tomto výroku z nasledujúceho obrázka pravdu. Rovnako ako on, aj ja čakám na tento deň.

Svoje stotretie narodeniny by dnes oslávil skvelý britský sci-fi spisovateľ, futurista, vynálezca, technický optimista a propagátor kozmonautiky Arthur C. Clarke. 🍰🎁 Narodil sa 16.12.1917 v Anglicku a zomrel vo veku 90 rokov na Srí Lanke, kde prežil vyše 50 rokov.

Woody Allen

10.12.2020

Woody to povedal veľmi dobre. Keď vezmeme do úvahy všetku tu nesmiernu mieru zbytočnej smrti, nespravodlivého utrpenia a nepatričnej bolesti na tejto planéte, musel by údajne všemocný a milujúci Boh toho naozaj veľa vysvetľovať.

John Lennon

08.12.2020

IMAGINE, že je tu ešte stále JOHN LENNON 🖤

Mark Twain

30.11.2020

30. Novembra 1835 sa narodil skvelý americký spisovateľ, humorista a filozof Mark Twain, vlastným menom Samuel Langhorne Clemens. 🎂 Vyrastal v presbyteriánskej rodine, no jeho pohľad na vieru v Boha sa postupne menil, až sa z neho stal výrazný kritik organizovaného náboženstva, hlavne kresťanstva.

Pred 388 rokmi sa v dnešný deň (24. Novembra) narodil filozof, ktorý sa odhodlal verejne spochybňovať náboženstvo do ktorého bol vychovaný a ktoré v tej dobe nebolo dovolené verejne kritizovať. Bol ním holandský filozof-racionalista známy pod menom Baruch Spinoza. 🎈🎈🎈

Celým menom Ayaan Hirsi Magan Isse Guleid Ali Wai'ays Muhammad Ali Umar Osman Mahamud 😲, dnes oslavuje svoje 51. narodeniny. 🎂🎁 Skvelá príležitosť vám ju predstaviť.

Carl Sagan

09.11.2020

Dnes by oslavoval Carl Sagan svoje 86. narodeniny. 🎂 Opustil nás však už vo veku 62 rokov na konci minulého storočia, kedy po dlhom boji s MDS (kroré postihuje kmeňové bunky kostnej drene) nakoniec podľahol zápalu pľúc.

Vo veku 92 rokov nás 20. Októbra 2020 opustil James Randi, známy ako úžasný Randi. Tweet na Randi Foundation oznámil ako dôvod "age-related causes". 😥