Viera v Boha vs. skutočné poznanie
Aké božstvá sme si vymysleli a aké vlastnosti sme im dali

Akokoľvek milo sa snažíte veriacemu vysvetliť, že to, čomu verí je detská rozprávka, ktorú autor nanešťastie zabudol na titulnej strane označiť za fikciu nevhodnú pre príliš poverčivých, vždy budete za obmedzeného jedinca, čo nechápe vznešenosť viery.

Nikdy nezomrieť - by bol ten najhorší trest, aký si viem predstaviť.

Sú medzi nami ľudia, ktorí veria, že ich pozorujú mimozemšťania. Sú o tom plne presvedčení a dokonca tvrdia, že sú s mimozemšťanmi v spojení a tí ich chránia. Nosia talizmany a čakajú, že sa s nimi raz stretnú.

Viera v absolútnu (avšak vedecky netestovateľnú) pravdu je špeciálny typ viery, ktorú prezentujú teisti rôznych náboženstiev. Je však VIERA ako VIERA?

Nič proti citom a emóciám. Sú veľmi dôležité a evolučne dokonca predchádzali rozumovému správaniu. Potrebujeme ich a robia naše životy pestrejšími a vlastne aj možnými (vytváraním schopnosti sebaregulácie).

Occamova (Ockhamova) britva - v logike nazývaná aj princíp úspornosti - je jednoduchá metóda používaná pri rozhodovaní sa medzi alternatívnymi hypotézami, ktorá bola pomenovaná po anglickom filozofovi a františkánskom teológovi Williamovi Ockhamovi (bol mimochodom exkomunikovaný, lebo tvrdil, že pápež nie je oprávnený vykonávať svetskú moc)....