Viera v Boha vs. skutočné poznanie

Aké božstvá sme si vymysleli a aké vlastnosti sme im dali

Často sa mi pri diskusiách stávalo, že aj po desiatkach predložených protiargumentov, na ktoré nedokázal oponent vecne odpovedať a preskakoval z nedokončenú diskusie radšej na novú tému (ktorú opäť nedokončil), nakoniec skonštatoval:

Myslím, že sme už dosť vyspelý druh a máme konečne dostatok správnych odpovedí (aj keď prirodzene nie na všetko), aby sme konečne túto fázu vývoja homo sapiens opustili. Fázu, ktorá bola závislá na poverách a náboženstvách. 📿

Akokoľvek milo sa snažíte veriacemu vysvetliť, že to, čomu verí je detská rozprávka, ktorú autor nanešťastie zabudol na titulnej strane označiť za fikciu nevhodnú pre príliš poverčivých, vždy budete za obmedzeného jedinca, čo nechápe vznešenosť viery.

Nikdy nezomrieť - by bol ten najhorší trest, aký si viem predstaviť.

Sú medzi nami ľudia, ktorí veria, že ich pozorujú mimozemšťania. Sú o tom plne presvedčení a dokonca tvrdia, že sú s mimozemšťanmi v spojení a tí ich chránia. Nosia talizmany a čakajú, že sa s nimi raz stretnú.

Viera v absolútnu (avšak vedecky netestovateľnú) pravdu je špeciálny typ viery, ktorú prezentujú teisti rôznych náboženstiev. Je však VIERA ako VIERA?