Videa

odkazy na krátke videá z internetu

Must-see videa

Krátke videá, ktoré jednoznačne odporúčam pozrieť. Nezabudnuteľné myšlienky, skvelé vysvetlenia, názorné popisy. Na tieto videá tak skoro nezabudnete.


Richard Dawkins

Christopher Hitchens

Atehist Experience

Atheist Experience je internetová show, ktorú produkuje nezistková organizácia Atheist Comunity of Austin v Texase v USA. Prvé vysielanie bolo v éteri už v roku 1997. Hostitelia sa striedajú a medzi najčastejších patria Matt Dillahunty, Jeff Dee, Martin Wagner, Russell Glasser či Tracie Harris. Témy ako morálka, etika, dogmy, viera či veda sa v diskusiách s hosťami či volajúcimi preberajú v priamom prenose. V súčasnosti už nebeží show v televízii ale na internete. Ich youtubová stránka má vyše 100 000 subscriberov a cez 20 miliónov pozretí.


The Atheist Voice

Hemant Metha je americký autor, bloger a ateistický aktivista, ktorý vyrastal v džinistickej viere. V dnešnej dobe je produktvíny bloger, ktorý intenzívne prispieva článkami na Pantheose, je členom vedenia charitatívnych organizácií ako Secular Student Aliance či Foundation Beyond Belief a prispieva videami na youtubovú stránku The Atheist Voice.


The Thinking Atheist

The Thinking Atheist je online komunita, webová stránka a podcast v jednom. Produkuje zaujímavé videá a články venované skeptickému mysleniu, odmietaniu viery a združovaniu voľnomyšlienkárov.


Úplne pre Ateistov

Na tv.sme.sk bežal v 2009 krátky vtipný seriál, ktorý bol určený k zbežnému pochopeniu základných svetových náboženstiev. Do problematiky vás uvedie Samo Trnka. Toto je oficiálny text k štvordielnej relácii: 

Na zápraží 21. storočia. leží slovenský kapitalizmus v troskách. Rúca sa rozpočet, prehlbuje sa dlh a z peňazí nazajtra jeme už dnes. Takáto situácia skôr či neskôr nahlodá aj sebezarytejšieho ateistu, lebo - ruku na srdce - nikto vám nevie sľúbiť väčšie istoty, ako náboženstvo.

Tí z vás, ktorí to ešte nemajú poistené u žiadnej z cirkví, iste uvítajú prehľad najzavedenjších značiek v segmente duchovných operátorov.


TheramintTrees

TheramintTrees je autor z UK, ktorý puplikuje zaujímavo animované videá prevažne o vplyve náboženstva na človeka a spoločnosť. Venuje sa témam viera, smrť, ateizmus, pravda, veda, skeptické myslenie.


Kanály s videami

Kanály s krátkymi videami z youtube, mojevidea, vimeo či ďalších zdrojov s témami na zamyslenie...