Recenzie
Knihy, filmy, vlogy, dokumenty

Človek zažije v hudobnom priemysle čokoľvek a súťaže typu "Naša krajina má talent" či "Naša krajina hľadá superstar" objavia rôzne podivné hudobné kreácie.

Týmto dlhším príspevkom chcem osloviť práve tých, ktorí sa kamarátia s písmenkami a vedia, že čítanie dokáže meniť životy. Práve pre tých, ktorí si dokážu nájsť čas v hektickej dobe aj na posedenie v tmavom kúte osvetlenom len malou lampou nad knihou až do neskorého večera (skorého rána), som pripravil výber kvalitnej knižnej tvorby. Tentokrát s...

O náboženstvách sa často dozviete množstvo vyvážených a objektívnejších informácií práve z filmov a dokumentov, ktoré NIE SÚ zamerané jednostranne či už na holú propagáciu náboženských ideí alebo na druhej strane iba na ich kritizovanie. Pohľad na vec z viacerých strán je nevyhnutný, aby ste pri debatách neostali zaskočení a poznali argumenty a...

Dávnejšie som odporúčal začínajúcim ateistom zoznam TOP 10 kníh, ktoré dokážu odpovedať na množstvo bežných otázok, s ktorými sa ateisti v diskusiách a debatách určite stretnú.

Pred cestou do krajín južnej Ameriky som sa rozhodol, že si kúpim v kníhkupectve nejakú knihu na spríjemnenie dlhej cesty a náhodou som natrafil na novú knihu "Mysli! Proč by ses mněl na všechno ptát" o skeptickom myslení.

Pred niekoľkými týždňami som avizoval vydanie novej Dawkinsovej knihy "Outgrowing God (voľne preložiteľné ako "Vyrásť z Boha")" a ono sa to medzičasom stalo realitou. Za ten čas som si pre-objednal knihu v špeciálnej edícii s autorovým autogramom a kniha mi pred pár dňami aj došla. Dnes som ju dočítal a tak sa chcem ihneď podeliť s mojimi pocitmi z...

Aká je povaha skutočnosti? Aký zmysel má môj život? Môžem si byť niekedy niečim úplne istý? Je morálka subjektívna? Prečo je skôr niečo než nič? Máme slobodnú vôľu? Čo je to krása? Existuje Boh?

Čítali ste aj vy jednu z najpredávanejších kníh, ktorá sa držala v rebríčku The New York Times bestsellerov na prvom mieste nepretržite celé dva roky? Ak áno, patríte k vyše 80 miliónov ľudí, ktorí si ju prečítali (alebo aspoň kúpili).

Môj prechod k (aktívnemu) ateizmu bol najprv pozvoľný. Potreboval som nazbierať dostatok zrozumiteľných argumentov na každé teistické tvrdenie, s ktorým som sa stretol. Kde však začať?