Hity, ktoré nedostanete z hláv.

03.02.2020

Človek zažije v hudobnom priemysle čokoľvek a súťaže typu "Naša krajina má talent" či "Naša krajina hľadá superstar" objavia rôzne podivné hudobné kreácie.

Avšak ak k hlasu s rozsahom maximálne štvrť oktávy, rytmu s odchýlkou plus-mínus dve doby, popovému outfitu od babičky a textu na úrovni slohovej úlohy nášho kapitána D. pridáte úprimne nadšený výraz veriaceho kresťana, docielite nezabudnuteľný vizuálne-akustický zážitok, ktorý možno nedostanete z hlavy ani silnými antidepresívami.

Takže ak ste slabej povahy, odporúčam dvakrát si premyslieť, či budete na všetky odkazy naozaj klikať.

Dnes tu mám pre vás (tých aspoň s jemnými masochistickými sklonmi) hitparádu tej najúprimnejšej, ale nie veľmi vydarenej kresťanskej hudobnej tvorby.

1. Mňau.
Tak takéto niečo každý deň nezažijete. Chlapci sa určite modlili, aby to verejne spievať nemuseli, no viete ako fungujú modlitby - nepomohlo. Na pohreb obľúbenej mačičky nejakej celebrity, však tematicky skvelé.
2. Jesus is my friend.
Neskutočne chytľavý hit. Ak nechcete, aby vám táto podivnosť bežala celý deň po rozume, tak radšej ani neklikajte. Nuž, varoval so vás.

3. Bible slide od The Freedom Band
Neviem na čom táto skupinka fičí, no také chcem aj ja. Očividne veľmi účinné psychotropné látky. Takú choreografiu proste na triezvo nevymyslíš.

4. Najhorší kostolný spev
Kto toto vydrží počúvať aspoň do druhej minúty, vyhráva - môj nehynúci obdiv. Verím, že aj Ježiš prepol na iný kanál, keď toto počul.

5. Rappin' for Jesus
Najúžasnejší rap, aký kedy zažijete. Chlapík ním chce osloviť stratené detiská na ulici (ako to sám odrepoval). Tak čo stratené deti - pridáme sa k nemu?


6. Henrietta a Marna
Ak prežijete toto, tak už vás v živote nič neprekvapí. Chudák to dievča to chcelo nejako pretrpieť - čo vidieť z výrazu tváre a jasného "nadšenia" - a pevne dúfala, že to okrem malej skupinky podivínov nikto nikdy neuvidí. Keby ona chúďa vedela vtedy, čo je to youtube. Ak by sa aj chcel Ježiš znova vrátiť, tak toto je určite dôvod, prečo sa už neukáže.
https://youtu.be/gg7uGL6Ku20

7. Mighty to save
Ďalší úžasný tanečník. Tento si vystačí sám. Jeho tanečné variácie sú nezabudnuteľné.

https://youtu.be/g6lBopUbtqY


8. Mormónska verzia Hello

Jediný hit, ktorý človek bez veľmi vážnej psychickej ujmy dokáže počúvať aj dvakrát. Ten text stojí určite za to. Spoiler alert: Niekto tých mormónov dokonca pustil aj dnu!!!


Tak ako? Prežili ste to? Ak áno, veľmi sa vám ospravedlňujem.