Ateizmus
Čo je a čo nie je ateizmus

Tvrdiť, že sa rodíme ako ateisti, je trošičku zavádzajúce, lebo sa rodíme bez vedomia, ktoré by bolo schopné odmietať teistické tvrdenia. Nemáme totiž koncept viery a neviery. Nemáme koncept ničoho. Máme pár reflexov a základných zručností a učíme sa pomaly spoznávať svet. Postupným naberaním vedomia i vedomostí si však vytvárame predstavu o svete....

Ateizmus neuprednostňuje jednu vieru pred inou. Pre ateistu sú si všetky náboženské viery rovnocenné. Ateizmus nediskriminuje.

Ak sa niekde na sociálnych sieťach vyjadrím k tomu, že neverím na duše či posmrtný život, často reagujú veriaci v takomto, či podobnom znení: "To musí byť smutný život, ráno vstávať s vedomím, že raz keď umriem, tak nebude nič."

- keď sa zbavíte dogmatickej záťaže a nemusíte niečomu silno veriť (aj keď je to proti racionalite) len preto, lebo Vás naučili vážiť si slepú vieru ako najvyššiu cnosť.

Stretol som sa párkrát s návrhom od milujúcich kresťanov, že ako ateisti by sme mali všetci odísť do Severnej Kórei. Je to vraj ateistická krajina, kde by sme si prišli na svoje. Oficiálne sa tak vyjadril aj americký pastor Rick Warren.
Skúsme sa teraz spoločne nad situáciou v Severnej Kórei zamyslieť. Odpovedzme si:

Alebo sú ukážkou skôr...