To najlepšie pre zvedavých novo-ateistov

10.12.2019

Dávnejšie som odporúčal začínajúcim ateistom zoznam TOP 10 kníh, ktoré dokážu odpovedať na množstvo bežných otázok, s ktorými sa ateisti v diskusiách a debatách určite stretnú.

Ako NAJ čítanie práve pre túto kategóriu čitateľov som uviedol (ako jedinú) anglicky písanú knihu "Why there is no God". Je to však skvelá útla a kompaktná kniha, ktorá je na americkom amazone zaslúžene bestsellerom.

Kúpiť si ju viete napríklad na nemeckom amazone za ca. 5€ s malým poštovným doplatkom, alebo pre majiteľov Kinde e-booku je dostupná za 1,64€. Skvelá cena za skvelú knihu.

Pre tých, ktorí nemajú nič proti porušovaniu autorských práv som knihu naskenoval v čitateľnej kvalite :D a môžete si ju stiahnuť tu:

https://www.uloz.to/!rFq4k497Wznt/armin-navabi-why-there-is-no-god-pdf

Kniha je písaná veľmi jednoduchou angličtinou a trúfam si povedať, že s úrovňou B1-B2 by ste ju mali v pohode zvládnuť. Určite je to výrazne ľahšie čítanie ako knihy od Dawkinsa či Hitchensa.

Autorom knihy je Armin Navabi. Armin je bývalým moslimom narodeným v Iráne, ktorý je dnes veľmi známym propagátorom ateizmu. Je spoluzakladateľom Atheist Republic, najväčšej ateistickej internetovej komunity, ktorá združuje na facebooku takmer 1,7 milióna ateistov z celého sveta.

Pred nedávnom pridal populárny youtubový kanál TheThinkingAtheist dve krátke videa z rozhovoru s Arminom práve o téme jeho prechodu z islamu k ateizmu, ktorú spomína aj v epilógu svojej knihy a o jeho názore na spôsob boja proti radikálnemu islamu.

https://www.youtube.com/watch?v=kAEVyFT4Mkk&t=43s