Viera v posmrtný život a mučedníctvo.

19.03.2021

Väčšina ľudí tohto sveta verí v tú či onú verziu posmrtnej odmeny a trestu a formujú svoje životy na základe tejto viery. Len v USA verí na posmrtný život vyše 90% ľudí. 👻 Spoliehajú sa na túto vieru a znevažujú tým hodnotu života, ktorý máme teraz - jediného života o ktorom vieme, že je reálny ❣️

⌛ Ak by to bolo len o plytvaní času na modlitby 🙏🏻, pokánie a snahu dobrými skutkami dosiahnuť vytúženú odmenu, tak by sa nedalo veľa namietať. Je to smutná skutočnosť, že ľudia potrebujú ilúziu k etickému správaniu, no z istého pohľadu je aj pozitívna - aspoň pre spoločnosť, v ktorej by ináč vyčíňali ľudia, ktorí nevedia dôjsť sami na to, že páchať zlo sa nesmie aj z iného (racionálneho) dôvodu, než len kvôli strachu z večného trestu. 👿

Takáto viera má však aj temnejšiu stránku.

O zlých následkoch takéhoto presvedčenia nehovorím len v spojitosti s vyskratovanými psychopatmi, ktorí vďaka svojej predstave chcú umožniť svojim blízkym rýchly prechod do sveta zosnulých podľa vzoru Abraháma, 🗡️ ktorý takto chcel obetovať svojho syna.

Jedna z mnohých takýchto udalostí sa stala pred istou dobou v Británii, kde matka utopila a spálila svoje štvorročné dievčatko 👧 po rozhovore s anjelmi, 👼🏻 ktorí ju presvedčili, že sa jej dcérka narodila pre Ježiša a ten na ňu už čaká a preto ju musí umyť v studenej vode a potom upáliť. 🔥 Tak aj urobila. A vôbec to nevykonala z nenávisti. Ona to urobila Z LÁSKY K NEJ 💕 a z túžby vyslobodiť ju.

Nie len schizofrenici 🤪 s indoktrinovanou predstavou existencie neba a pekla sú nebezpeční.

Aj mentálne úplne zdraví, vzdelaní a neukrivdení ľudia dokážu zo strachu pred možnými hrôzami posmrtného života prípadne vidinou lepšieho posmrtného raja, konať nepochopiteľné činy. Sú dokonca ochotní riskovať alebo dokonca obetovať vlastné životy pre túto fantáziu, ktorej podľahli.

Armin Navabi (známy ateistický aktivista a zakladateľ najväčšej ateistickej komunity The Atheist Republic) raz vyrozprával svoj životný príbeh, v ktorom sa ešte ako dosť mladý dozvedel, že podľa islamského učenia, ľudia s hriechmi končia v pekle. 🔥🔥🔥 Tam nepretržite horia a dostávajú novú kožu, aby bolo čo páliť. Tak sa skúsil popáliť zápalkou a cítil tú dlhotrvajúcu bolesť už i po malom a krátkom incidente. To ho vystrašilo. 

Dozvedel sa však, že deťom sa až do údajného veku rozumnosti 🧠 (u chlapcov vraj 15 rokov) nepočítajú hriechy. A to ani také hriechy, ako samovražda. A tak vyskočil z okna školy... 🏫 Našťastie sa iba kompletne dolámal... 🤕👨‍🦽 No vyhnúť sa pekelným ohňom a skončiť hoci aj na najnižšom stupni neba bola lákavá myšlienka, ako stráviť večnosť.

⚠️ Nie, nie je to naozaj sranda, ak učíte deti takýmto nepodloženým sprostostiam. 😠Ony to totiž často berú vážne.

Navyše, veľa ľudí je ochotných sa samopoškodzovať len preto, že im bolo nahovorené, že obetovanie sa za vyššie dobro je cestou k nekonečne trvajúcej odmene. ☁️❤️☁️

Presne to je aj podstatou mučeníctva. Nie je ním obeta za lepší svet v ktorom žijeme tu a teraz, ale obeta s vidinou odmeny a pochvaly 👏 od samotného tvorcu sveta ‼️

Ako by sa len mohlo porovnávať rýchle obetovanie obmedzeného a života s nekonečnou blaženosťou za odmenu??? Zhodnotili niektorí.

Ako vravel Voltaire:

👉 "Tí, čo vás dokážu prinútiť uveriť absurditám, vás dokážu aj prinútiť robiť ohavnosti."

Samovražední útočníci v lietadlách ✈️ atakujúci World Trace Center a Pentagon v roku 2001 neboli nepríčetní či duševne chorí pacienti. Boli to vysoko vzdelaní a vyštudovaní ... NÁBOŽENSKÍ FANATICI. Fanatici, ktorým bolo vysvetlené, že život po smrti bude krásny a šťastný 🍀 a ich údy nepretržite stoporené, 👯‍♀️ ak sa obetujú pre svoje náboženstvo.

Veľmi názorne to raz potvrdil jeden stúpenec Talibánu, keď sa takto vyjadril:

👉 "Ľudský život má hodnotu len medzi vami svetskými materialistickými mysliteľmi. Pre nás je ľudský život iba bezvýznamným kúskom našej existencie. Našim skutočným cieľom je posmrtný život. My nie len veríme, že exituje. My VIEME, že je. Smrťou život nekončí. Je to len začiatok existencie vo svete omnoho krajšom než je tento. Ako viete, urdské slovo pre smrť je 'intiquál', čo znamená 'premiestnenie' a nie 'koniec'.

❗ Ráj je pre tieto čisté duše. Dokiaľ nezhrešili... Ešte neboli skazené. My sme neukončili ich životy. My sme im dali nové životy v raji, kde budú milované viac, než si dokázali predstaviť. Budú odmenené za svoje mučeníctvo. My sme sa obetovali ako mučeníci s nimi. Posledné slová, ktoré počuli bolo zvolanie Takbír 'Alláhu Akbar'. Sám Alláh všemohúci vraví v sútre Ál Imrán, že nie sú mŕtvi. Nikdy nepochopíte. Ak je vaša viera čistá, nebudete ich oplakávať, ale oslavovať ich príchod do raja."👈

🤦‍♂️🤦

Tento výňatok bol uvedený v knihe 📘 "Islam a budúcnosť tolerancie" od Sama Harrisa. Je skvelým príkladom toho, ako sa môže nepodložené túžobné očakávania prehnane okrášlenej predstavy života po smrti zmeniť na chorobné ospravedlnenie zabíjania nevinných - ako v tomto prípade detí. 😟

Mučeníctvo nie je výsadou islamu. Kresťania sa tiež majú čim pochváliť. Aj keď život oslavujú ako najvyššiu hodnotu, mučeníctvo - teda smrť za vieru - je vysoko ospevovaným konaním, ktoré predstavuje vrcholný akt svedectva viery v Krista. 🙌

Samozvaným mučeníkom bol napríklad aj Paul Hill, ktorý v roku 2003 zavraždil doktora z interrupčnej kliniky a jeho osobného strážcu. Bol odsúdený na trest smrti, no pred smrťou mal očividne dobrú náladu a cestou na popravu vykrikoval

👉 "V ráji ma čaká veľká odmena. Už sa teším na tu slávu."

Pritom nabádal ostatných, aby pokračovali v jeho skutkoch. 😤 Je jedno, čo ho niekto považuje za psychopata alebo nie. On sa považoval za morálny vzor vedený Božou vôľou. Bol zbožný a jeho viera mu vravela, že toto konanie je morálne správne. A vďaka túžobne očakávanej odmene stratil zábrany i strach.

Ako povedal Bertrand Russell

👉 "Mnoho ľudí radšej zomrie, ako by sa mali zamyslieť."

Považovať vieru v posmrtný život za pravdivú len preto, lebo mi to vraví moje náboženstvo a obetovať tomu čas, peniaze či energiu, ktorú by človek mohol venovať na budovanie lepšieho života pre seba a okolie už v tomto živote, je smutný cieľ existencie.

Ale ľudia míňajú svoj čas a energiu na rôzne blbosti. Je to otázka chuti a priorít. Ak je toto "zmysel života" veriaceho, tak nech. Avšak nech ho nepretŕčajú ako hodnotný cieľ života aj tým, ktorí sa rozhodli planých ilúzií vyvarovať.

👍 Pevne verím, že väčšina ateistov si vie nájsť lepší zmysel života než je príprava na imaginárny a nikdy ničím nedokázaný svet po smrti.