Lebo Boh tak miluje ženy... A katolíci ešte viac...

14.02.2021

Všetky tie pôrodné bolesti milé dámy vám boli nadelené podľa tejto židovskej mytológie len preto, že nejaká z rebra stvorená žena pred asi 150 generáciami naschvál zjedla nedovolené ovocie. 🍎 A to chudinka ešte nevedela rozoznať dobro od zla, lebo toto poznanie sa skrývalo v tom ovocí. 🤦‍♀️ Boh je proste a jednoznačne najvyšší stupeň "racionality, spravodlivosť a lásky". Za neposlušnosť v dietológii jednej ženy, utrpenie pre všetkých potomkov až na veky vekov, amen.

Nuž biblický Boh je tak krutý, že je pre jeho reputáciu naozaj lepšie, že v skutočnosti neexistuje. 🤨

Ale poľskí katolíci s fundamentálnymi bigotnými názormi, ktorí momentálne vládnu Poľsku (vo veľmi neprimerane nazvanej strane Právo a spravodlivosť) sa rozhodli, že to nestačí. 😈 Že tej krutosti na ženách je stále dosť málo. Nepovažujú "ideálnym dizajnérom" navrhovaný pôrod za dostatočne bolestivú udalosť v ženskom živote, tak si k tomu pridali pre niektoré ženy dodatočnú PSYCHICKÚ TYRANIU A MUČENIE. 👿

Preto zákonne prikázali Poľkám donosiť zdeformovaný či nevyvinutý plod aj keď im veda 🧬 dnes už dokáže v počiatočnom štádiu dať takmer istú odpoveď na to, či sa dieťa narodí geneticky zdravé alebo naopak, s vrodenou telesnou či kognitívnou poruchou, bez dôležitých orgánov alebo dokonca mŕtve.

A tak sa katolíci oháňajú láskou k dvom nevedomým bunkám. ❗ Ak však chceme hľadať dobro, lásku a znižovať utrpenie, budeme chcieť ženy a ich deti chrániť pred ťažkosťami a bolesťou skôr, NEŽ Z PLODU VZNIKNE ŽIVÁ OSOBA.

A to veda dokáže určiť čím ďalej, tým lepšie.

Ženy, ktoré vedia, že plod v ich lone do pár minút po narodení umrie, lebo mu budú chýbať obličky, bude mať zdeformovanú hlavu a preto sa nebude môcť nadýchnuť alebo sa narodí bez končatín - tak tieto ženy a aj tie úbohé deti nútia prežiť zvyšok života (u detí často veľmi krátkeho a bolestivého) v trápení.

Choré a zvrátené uvažovanie, ktoré by som nečakal ani v stredoveku a nie to v 21. storočí. 😔

Na portáli novinky.cz si môžete prečítať príbeh mladej poľskej ženy, ktorá už na tento zákon doplatila. Vyberám úryvok:

👉 "Čerstvě 30letá Ania žije s manželem ve Varšavě. Už před časem státní komise rozhodla, že její plod je mimořádně závažně geneticky poškozen, a termín interrupce určila na 28. ledna. V nemocnici měla být v 8:30. V noci před zákrokem jí ale lékařka, která ji měla operovat, poslala zprávu s tím, že zákrok už není možný, protože vstoupil v platnost nový zákon.

👉 "Zhroutil se mi svět, můj život se rozpadl na malé kousky. Nejdříve jsem žila týdny ve strachu, čekala na diagnózu, a když se potvrdil nejhorší možný scénář, sebrali mi možnost i šanci na normální život," řekla Ania reportérům Gazety Wyborcze."

Takto to dopadne, keď sa zákony riadia náboženskou demagógiou, dogmatizmom a mytológiou.

A nejde tu len o tento krutý poľský extrém, ktorý ukazuje na veľmi zaostalý spôsob uvažovania katolíckej cirkvi. ✝️

Celý svet, celá ľudská rasa potrebuje, aby sme konečne pochopili, že kontrolovaná reprodukcia je pre naše prežitie veľmi dôležitá. ‼️ NIE zakazovanie "hriešnej" antikoncepcie, NIE tabuizovanie sexu a zakazovanie sexuálnej výchovy, NIE robenie zo žien inkubátory.

Ako povedal David Attenborough, kontrolovaná reprodukcia je najdôležitejším krokom ku záchrane ľudskej rasy i tejto planéty. I Hitchens vravel, že jediné riešenie o ktorom vieme, že naozaj funguje a zbaví nás chudoby a mizérie, je dať ženám kontrolu nad ich vlastnou reprodukciou.

🧠 Pokrokový svet chápe, ktorým smerom sa vybrať pre lepšiu budúcnosť a menej utrpenia. Konzervatívni katolícki bigoti sa vybrali PRESNE OPAČNÝM SMEROM. 🔙