Ježiš sa za nás obetoval - ibaže by nie.

20.02.2021

Ježiš sa vlastne ani nemohol obetovať SMRŤOU, keďže je údajne nesmrteľný a všemocný tvorca vesmíru. 🤔

Ak sa chcel obetovať, mohol sa obetovať svojím vlastným ZÁNIKOM - čo by eventuálne mohlo vysvetliť, prečo sa Boh odvtedy záhadne nezjavuje, nerobí zázraky, nekomunikuje (mimo autosugescie) a ignoruje všetko zlo, neprávosť a utrpenie na svete a všetky prosby o záchranu - no takúto možnosť veriaci nepripúšťajú. 🤐

Veria, že Ježiš uctievaniahodne obetoval svoj telesný pozemský život. NO A???

Pre nesmrteľného boha je snáď obetovanie materiálneho života len vykúpením, oslobodením sa ‼️ Ako môže niekto brať toto ako ukážku obetovania sa? Ježiš vedel, čo sa s ním stane a vedel, že bude "mimo" iba na krátku chvíľu. Ježišova smrť bola akoby dočasná trojdňová kóma superhrdinu, 🦸‍♂️ po prebratí z ktorej dostal konečne naspäť svoje neobmedzené superschopnosti 💪.

Som jediný, kto tu túto "OBETU" nepochopil?

Ešte horšie znie, ak začnú kresťania vravieť, že "Boh poslal svojho JEDINÉHO syna, aby sa za nás obetoval". Tak toto už presahuje všetky morálne medze. Okrem toho, že je to nechutná a barbarská staroveká predstava (podobná tej ďalšej o Abrahámovi, ktorý chcel podrezať 🔪👦 vlastného syna, lebo mal schizofrenický zážitok), je nepochopiteľné, ako môže Boh = syn = duch svätý obetovať svojho jediného syna?! 🤦‍♂️

Ktorá časť svätej trojice obetovala ktorú - vlastne neobetovala? Aj Vám sa z tohto nezmyslu vyrovnávajú všetky mozgové závity?

Nevadí. Kresťania aj tak najradšej argumentujú Ježišovým utrpením počas ukrižovania. Perfekte nechutne to stvárnil Mel Gibson vo svojom gýčovom pseudohororovom a prebrutalizovanom stvárnení posledných dní Ježiša pod názvom 📽️ "Umučenie Krista". Na to, že nevieme, či Ježiš vôbec bol reálna historická postava, je prehnaný počet úderov bičom a litre krvi 🩸 naozaj len rozprávkovou fantáziou.

Takže ak sa pozrieme na udalosť nezaujato, určite môžeme pripustiť, že AK bol Ježiš (ako historická osoba) ukrižovaný, tak určite hrozne trpel.

Dobre sa k tejto udalosti vyjadrila Julia Sweeney vo svojej stand-up show 🎞️ "Letting go of God", keď povedala:

👉 "Ježiš pravdepodobne netrpel viac, než množstvo iných ľudí. Môžem uviesť príklad z mojej rodiny. Môj brat Mike, ktorý mal rakovinu, trpel nepredstaviteľne dlhú dobu. Viečka mu stuhli otvorené a oči 👁️ mu vysúšalo, nákaza mu zahnisala celé hrdlo a nedokázal prehĺtať.

Týždne a mesiace ⌛ črevné kŕče, zvracanie 🤮 a nevoľnosť, predtým, než nakoniec zomrel. ⚰️ Tak OK. Ježiš trpel. Očividne naozaj trpel. Deň, možno aj dva dni. Raz som počula, ako niekto hovorí 'Ježiš mal určite kvôli našim hriechom ťažký víkend.'"

A čo tisíce ľudí, ktorí sa obetovali za svoje ilúzie? Čo tí, čo nerátali s tým, že budú akokoľvek zachránení, keď sa verejne upálili, 🔥 aby poukázali na nespravodlivosť vo svojej krajine?

Čo tí, čo obetovali svoje životy pri záchrane iných skutočných životov a pritom to nerobili s vedomím, že sa ocitnú na nejakom obláčiku ☁️ a budú môcť uctievať stvoriteľa do konca vekov?

Čo milióny vojakov, ktorí umreli vo vojnách za svoju vlasť 🎖️? A čo bezpočet záchranárov, lekárov a požiarnikov, ktorí pri nezištnej záchrane ľudí prišli o život? 🦸‍♂️🦸‍♀️

Nie sú títo ľudia hodní väčšej úcty ako niekto, koho odsúdili a ukrižovali a vedel, že sa vráti na svoj zlatý trón ako vládca všetkého? 👑

Len tak na okraj: Jedno z desiatok apokryfných evanjelií - konkrétne Petrovo - rozpráva príbeh ukrižovania ináč než ostatné štyri dnes známe a preto nebolo nakoniec prijaté ako súčasť Biblie (Jeden človek kedysi rozhodol, ako bude dnes vyzerať kresťanstvo a príbeh o Ježišovi).

Vraví o tom, že Ježiš pri ukrižovaní vôbec netrpel a bol úplne ticho 🤫. A tak zástancovia tohto evanjelia kážu, že Ježiš ani nemohol trpieť, lebo nebol človekom ale samotným Bohom.

Rovnako blbosť, no dáva aspoň trochu väčší zmyslel, ako predstava, že poloboh chodiaci po vode 🌊🦶 a schopný premeniť vodu na víno 🍷 by trpel - proste si stačilo vypnúť gombík v centrálnom nervovom systéme🛑, ktorý kontroluje bolesť.

Dnešní kresťania však veria v utrpenie Ježiša, lebo im to tak Irenej a Atanáš kedysi vyselektovali do dnešného znenia Biblie 📖. Lepšie sa to aj predáva a hlavne Nový zákon predsa musel byť čo najlepšie napasovaný na proroctvá Starého zákona (v tomto prípade Izaiáša). Sú teda presvedčení, že Ježiš trpel hrozne a to sa oplatilo, lebo zmyl naše hriechy. 🤦‍♂️