Fakt to Boh nevedel lepšie vymyslieť?

27.11.2019

Barbarské? Rozhodne.

A ak by sme neboli vychovávaní v prostredí, kde sa nám od malička hovorí, že je to znak lásky, asi by sme sa pri takejto novej myšlienke chytali za hlavu. Dať niekoho umučiť a zabiť, aby ste dokázali, že ste milujúci Boh je oxymoron toho najhrubšieho zrna. Niečo ako "filantropický vrah".

Richard Dawkins v tejto súvislosti rovnako výstižne poznamenal:

"Je to hrozná predstava, že Boh, ten ideál múdrosti a znalostí a moci, nedokázal prísť na lepšie riešenie, ako nám odpustiť naše hriechy, než prísť dole na Zem vo forme svojho alter-ega, ako svoj syn, len aby sa nechal odporne umučiť a popraviť a dokázal tým odpustiť sám sebe."

Fakt nevedel prísť vševediaci Boh na humánnejšie a účinnejšie riešenie ako je toto? Napríklad by sa konečne s fanfárami, laserovou šou, ohňostrojom a lietajúcimi dronmi s kamerami s 8K rozlíšením zjavil a oznámil všetkým: "Odpúšťam vám deti moje, lebo vás tak milujem."

Nie nie. To by bolo príliš jednoduché, účinné a málo brutálne. On si vybral radšej dobu železnú a poverčivých ľudí a dal krvilačne zabiť vlastného syna (vlastne seba) aby ukázal, že je VŠEMOHÚCI a VŠEVEDIACI.

Ale pri pohľade na dnešný svet, kedy takmer 6 miliárd ľudí neuverilo jeho verzii spasenia, je otázne, či to bol vôbec účinný krok alebo bolo jeho cieľom byť čo najneúčinnejší a dostať čo najviac ľudí do večných pekiel.

Ak sa nad tým zamyslíte, tak nebo bude očividne plné ľudí uctievajúcich Boha, ktorý najprv zatratil ľudstvo kvôli jedeniu ovocia, potom nechal vyhladiť celé ľudstvo kvôli tomu aké ho stvoril a nakoniec dal umučiť vlastného syna, aby dokázal odpustiť svoje chyby. Hmmm. Viete čo by som si vybral radšej ako to nebo?

Našťastie ma to nemusí trápiť. Asi ako ma netrápi Valhalla či moja ďalšia inkarnácia. Chýbajú dôkazy.