Vížaz kategórie WTF: Ona nechcela dať zjesť syna.

19.02.2020

Množstvo biblických príbehov vás donúti precvičiť si krčné svaly pri krútení hlavou. Avšak v kategórii WTF jednoznačne vyhráva prvé miesto tento príbeh z biblickej Druhej knihy Kráľov.

Ani neviem, z ktorej strany by som ho mal začať analyzovať. Je absurdný skrz-naskrz. U mňa vždy vyhráva na stupnici absurdností, ktoré nám Boh, prostredníctvom údajne svojho jediného písomného odkazu ľudstvu, chcel zanechať. Nech už je kontext AKÝKOĽVEK - to ho fakt ten duch svätý nemohol zabaliť do menej absurdno-brutálneho príbehu?

Keď som tento príbeh dávnejšie niekam hodil do fóra, tak mi jeden dotknutý kresťan napísal podráždene, že "Prečo sa vysmievaš z Biblie?" Whaaaat? Ja som len uviedol doslovný verš jeho svätej knihy, ktorú očividne nikdy nečítal. Je citovanie Biblie výsmešné? Nuž asi áno.

Fakt nevidím jediný rozdiel medzi jeho evanjelizačným postovaním motivačných veršov a mojím výberom veršov, ktoré asi veľmi motivovať nebudú.

Je mi úplne jedno, aká bola pred pár tisíc rokmi doba na blízkom východe. Vševediaci Boh vedel, že aj v 21. storočí budú stále kresťanstvom indoktrinované deti čítať tieto verše a budú rozmýšľať, aké ponaučenie si majú zobrať z príbehu, v ktorom sa matky hádajú, prečo uvarili a zjedli LEN JEDNO DECKO.