Menej známe náboženstvá a sekty
Ich analýza i kritika

Šintoizmus

15.03.2019

Včera som si bol pozrieť v meste Nagoya druhý najväčší a najstarší šintoistický chrám v celom Japonsku (jeden z vyše 80 tisíc existujúcich). Strávil som tam pár hodín a pozoroval obrovský dav oslavujúcich ľudí. Vytešení starí rodičia fotili svoje vnúčatá oblečené v nádherných japonských kostýmoch a všetci si aj napriek riadnemu nátresku tento...

Guruovia

15.03.2019

Byť guruom je očividne dobrý biznis. Hlavne v USA, kde sa v 60tych a 70tych rokoch minulého storočia roztrhlo vrece s New Age guruami, ktorí ponúkali nový svieži pohľad na duchovno so závanom východnej mystiky - a k tomu aj cvičenie jógy a meditácie ako bonus.
Objavili sa však medzi nimi aj podvodníci. A to nie tí malí bezvýznamní,...

Haré Krišna

15.03.2019

Omrzelo Vás kresťanstvo? Potrebujete však nové náboženstvo, lebo nie ste vyzrelí a schopní sami sebe dať zmysel života? Dajte sa na jedno z New Age hnutí, kde si budete sami sebe Bohmi alebo... ...skúste Háre Krišna.
Tak ako veľa New Age kultov, aj Háre Krišna naviazala (konkrétne v roku 1964 v New Yourku) na príjemný závan spirituality z východu....

Maradónske náboženstvo má dnes vyše 200 000 členov. Kalendár Maradónovcov začína rokom 1960 - narodením Diega. Církev vytvorila aj svojich 10 prikázaní i modlitbu "Verím" či rituály na uctievanie Diega. Cieľom cirkvi je pomáhať ľuďom nezabúdať na všetky futbalové zázraky, ktoré ich boh vykonal na trávnikoch.
Viac o tomto náboženstve a ďalších...