Cnie sa Vám za Ježiškom?

15.03.2019

V poslednej dobe sa s reinkarnáciami Ježiša akoby roztrhlo vrece. No možno pracuje rovnako ako Voldemort - vkladá Horcruxy do ľudí po celom svete, aby ostal nesmrteľný.

Alebo možno je jeden z nich naozaj ten pravý a treba si vybrať ktorý. Ďalší skvelý Boží test našej oddanosti a silnej viery bez relevantných dôkazov. Veď velebení budú tí, čo uverili. 

Ja osobne fandím Kačenke z Liberca. Mám k jej príbehu s prvkami UFO akúsi slabosť.

Ale ak Vám nevyhovuje ani jeden z uvedených, kľudne si nájdite vlastného favorita. Boli ich doposiaľ stovky. 

Skvelí sú/boli aj Oscar Ramiro Ortega-Hernandez, ktorý v 2011 chcel zavraždiť Obamu tým, že vystrelil zopár striel na Biely dom. Jeho mesiášska misia na zneškodnenie Antikrista mu však nevyšla.

Prípadne Wayne Bent z Nového Mexika, bývalý pastor Cirkvi adventistov siedmeho dňa, ktorému hlásanie božieho posolstva prekazili tým, že ho uväznili na 10 rokov za zneužitie 16-ročného dievčaťa.

Brit David Shayer po tom, čo ho vyhodili z tajných služieb zistil, že je mesiášom a dokáže robiť zázraky, ako napríklad ovplyvňovať futbalové zápasy, zastaviť teroristické útoky a podobne. Priznal, že trošku mu v tom pomáha fajčenie marihuany. Možno Vás neprekvapí, že k tomu všetkému je aj transvestita známy pod menom Dolores Kane. Neviem prečo, no nasledovníkov si doteraz nezískal.

Ak by ste hľadanie toho pravého vtelenia Ježiška chceli skombinovať s dobrou exotickou dovolenkou, tak ďalších si viete nájsť napríklad aj na Filipínach (Apollo Quiboloy), v Južnej Kórei (Ahn Sahng-Hong) či Austrálii (Allan John Miller). V Číne majú dokonca vtelenie do ženy (Yang Xiangbin). 

Zopár Ježišových reinkarnácii už medzičasom aj zomrelo. Asi boli málo božskí. Tiež vodci nebezpečných siekt a masový vrahovia sa pokladali za nových mesiášov, ako napríklad David Koresh (sekta Davidiánov - pozri incident vo Waco), Jime Jones (sekta Peoples Temple - pozri incident v Jonestowne) či Charles Manson (sekta Manson Family - niekoľko vrážd).

Ťažké rozhodovanie. Ale nezabúdajte. Ježiš taktiež nemal hneď v prvom storočí dve miliardy prívržencov. Tiež začal ako trúfalý židovský prorok, ktorého nakoniec na jeho drzosť ukrižovali.

Kačenka, ideeeeeš. Veríme ti.