Veda v boji proti patogénom

08.07.2021

Vo vede nepotrebujete DESIATKY hlavných názorových prúdov s diametrálne rozdielnymi názormi na realitu a v rámci nich ešte TISÍCE denominácii, z ktorej vám každá bude tvrdiť, že IBA TÁ ICH konštanta je jediná úplne presná - a to vedia na základe silných pocitov vychádzajúcich... hmm... "z hĺbky duše".

Veda totiž hľadá objektívne poznanie postavené na faktoch, ktoré je nezávislé na subjektívnych názoroch či pocitoch ľudí. 

Vďaka vede sme sa dostali na úplne iný level v poznávaní. Rozšírili sme naše zmysly ďaleko mimo ich možnosti. Pochopili sme okrem iného aj, ako bojovať proti patogénom - mikroorganizmom, ktoré ešte pred pár storočiami vyhladzovali celé národy a o ktorých existencii naši predkovia nemali ani zdanie.

➡️ Čierna smrť, ako bola pandémia moru v 14. storočí nazvaná, zabila asi štvrtinu populácie Eurázie. V Anglicku to bolo až 40% obyvateľov. Jediné, na čo sa ľudia zmohli, bolo prosenie o pomoc ich božstvá. NEPOMOHLO.

➡️ Európski kolonizátori priniesli na nové územia Ameriky, Austrálie či Tichomoria nové vírusy a baktérie, ktoré vyhladili vyše 90% pôvodného obyvateľstva. Na vine neboli mayskí bohovia Uzannkak či Ekpetz a ani aztécki Tezcatlipoca či Yipetoteca. Boli to neviditeľné mikroorganizmy a vírusy.

➡️ Ďalší kolonizátori a výskumníci neskôr rozšírili pri dobývaní a skúmaní nových svetov chrípku, syfilis i tuberkulózu.

➡️ Španielska chrípka na začiatku 20. storočia v priebehu niekoľkých mesiacov nakazila asi päťsto miliónov ľudí - teda až TRETINU vtedajšej svetovej populácie a za rok ZABILA podľa istých odhadov 50 až 100 miliónov ľudí!

☝️ Tisíce rokov ľudí kosili lokálne epidémie i celosvetové pandémie. Vzývali všetkých svätých, anjelov i bohov, modlili sa, obetovali ľudí, škrtili sliepky nad ranami, lietali s relikviami nad krajinou, veštili i zaklínali, vymýšľali rôzne nástroje i inštitúcie. NIČ NEPOMOHLO. Naďalej umierali v miliónoch a naďalej trpeli.

Až po objavení antibiotík, antiseptík či anestézie, začali lekári konečne ľudí liečiť a nie mrzačiť a mučiť.

☑️ Len vďaka pokroku vo vede sme začali úspešne prekonávať aj infekčné choroby ako kiahne, osýpky, záškrt, tetanus, čierny kašeľ, obrnu či mnohé ďalšie. Vakcíny vyvinuté vedcami už zachránili takmer pol miliardy životov! Zbavili nás neskutočne ukrutných a bolestivých chorôb.

☑️ Vďaka vakcíne proti KIAHŇAM je táto strašná choroba minulosťou a v mnohých encyklopédiách sa o nej píše v znení: "Kiahne boli..." V roku 1980 ich totiž po ukončení vakcinačného programu vyhlásila Svetová zdravotníka organizácia za vyhubené. Pred vakcináciou bola úmrtnosť po nakazení touto zákernou chorobou takmer 30%.

☑️ Zavedením vakcinácie proti detskej obrne a programu eradikácie tejto choroby, už dnešná mládež netuší, čo sú to "železné pľúca" a aké je to prežiť zvyšok života uzavretý v kovovom valci, kde za vás dýcha prístroj a z ktorého už nemôžu ani na minútu preč. Túto chorobu sa nám rovnako podarilo extrémne potlačiť.

☑️ Rovnako vďaka vede máme v pláne do roku 2030 poslať do zabudnutia choroby ako spavá nemoc, osýpky, rubeola, elefantiáza či frambézia. A možno čoskoro aj covid-19. Nebyť stupídneho dezinformačného vplyvu anti-vaxerov na sociálnych sieťach, ktorí očividne vedia používať klávesnice, no mozgy už nie, mohli sme na osýpky už len spomínať. 🤦‍♂️

☑️ Spustením rôznych iniciatív bojujeme úspešne aj proti chorobám ako MALÁRIA, ktorá v minulosti zabila takmer polovicu svetovej populácie. Nadácia Billa a Melindy Gatesových má túto vojnu proti malárii ako hlavnú prioritu.

❣️ Mnohých chorôb sme sa zbavili hlavne zavedením očkovania a dnes je táto metóda považovaná všeobecne za najúčinnejší prostriedok prevencie proti zákerným ochoreniam!!!

⚠️ DAJTE SA TEDA OČKOVAŤ! Vakcínu sme si totiž nevymodlili. Máme ju od vedcov, ktorí nám nie raz dokázali, že to v boji proti smrteľným chorobám zvládajú.

Zdá sa vám to ako málo? Vyhovárate sa na "novosť" mRNA vakcín (ktoré sú mimochodom známe už asi tri desiatky rokov) a lení sa vám naštudovať princíp fungovania tejto vakcíny (a preto blúznite o ovplyvňovaní DNA)?

TAK SA DAJTE OČKOVAŤ VEKTOROVOU VAKCÍNOU! Tie sú predsa už dlhé desiatky rokov v obehu a ako som uviedol hore, úspešne zachraňujú stovky miliónov životov.

‼️ Práve dnes potrebujeme viac vedy, viac zdravého rozumu a menej náboženského a pseudovedeckého nonsensu. IDE TOTIŽ O NÁS VŠETKÝCH.

PS: Na záver ešte jeden odkaz zo stránky "Vaxinator" z 3.7.2021 pre dezolátov, ktorí majú problém s počtami:

👉 "Milý popierač očkovania, ak ťa netrápi, že dodnes v EU podľahlo COVIDU vyše 730 000 ľudí, ale 122 prípadov miernej myokarditídy po podaní 160 miliónov dávok vakcín ti nedá spávať, tak nie si obozretný, ani prebudený - len zlý v matematike."