Tomuto argumentačnému klamu sa hovorí aj logický či bludný kruh. Skrátene: Biblia je pravdivá, lebo je Božím slovom a to veľmi dobre vieme, lebo sa to píše v Biblii.
Kde je ešte problém okrem tejto základnej logickej chyby? No predsa v tom, že táto "argumentácia" sa dá rovnako použiť na väčšinu svätých kníh.
Čo napríklad taký Korán? V ňom sa tiež píše, že je inšpirovaný Bohom a že je dokonale pravdivý. Alebo Kniha Mormonova. Tiež je inšpirovaná Bohom a skutočne pravdivá. Aj bahajská Kitáb-i-Aqdas ako jediná pravda o existencii Boha.
Sikhtska svätá kniha Guru Granth Sahib je dokonca prevtelením posledného gurua a kvôli jej dokonalosti a pravdivosti sa k nej náležite správajú. Nie len že sa jej klaňajú, no nikdy sa k nej neobracajú chrbtom, v jej prítomnosti sa vyzúvajú, prikrývajú si hlavu a navyše ju na večer ukladajú do postele a ráno odkrývajú.
Ktorá kniha je teda DÔKAZOM existencie boha? A ktorého? Prečo by Biblia mala byť práve tým skutočným zvestovaním o Bohu?
Že Biblia je najstaršia a teda pôvodna? Nie. Bhagavad-gíta je staršia a tiež rozpráva o Bohoch a jedinej pravde. Nie je ani pôvodná ako dobre vieme. Príbehy sú ukradnuté z iných náboženstiev a kultúr.
Dokonca Biblia nie je ani posledným zvestovaním o Bohu. Korán či Kitáb-i-Aqdas sú novšie a teda podľa ich učení aj aktuálnejšie.
Že prorokuje budúcnosť? No asi tak ako astrológia, či iné sväté knihy.
A celkovo historická či faktografická presnosť údajov v Biblii (aj keď si odmyslíme všetky verše s detinskými zázrakmi) je extrémne mizerná a vo veľa prípadoch preukázateľne klamlivá.
Takže verše z Biblie sú asi tak hodnotné, ako verše z hrdinských eposov Ilias a Odyssea, ktoré vznikli skôr než Starý zákon. Aj príbeh o obliehaní Tróje je zaujímavejší. Biblia je historická kniha, ktorá nanajvýš vypovedá príbeh o starovekej spoločnosti, jej kultúre a pohľade na svet v tej dobe.
Dôkaz Bibliou nemôže byť akceptovaný z rôznych dôvodov. Ono celkovo spojenie termínov "dôkaz" a "Biblia" akosi nejde dohromady.