Raeliánske hnutie - najväčšie UFO náboženstvo sveta.

09.08.2019

Kresťanom sa často nepáči môj doslovný prístup k Biblii, ktorý vychádza z priameho pochopenia textu. Textu, ktorý má byť určený ľuďom ako dôležité posolstvo a teda by ho mali všetci chápať rovnako. Vraj Bibliu - obzvlášť Starý zákon - treba čítať s porozumením (vhodne prekrútiť) a na základe toho ju vysvetľovať.

Ale v priebehu stáročí sa Biblia vždy vykladala ináč. A aj dnes v rámci tisícok denominácií je chápaná rozdielne. Ktorému výkladu by som mal teda dôverovať, ak nie priamemu, doslovnému? Ktorú z takmer 40 000 rôznych kresťanských denominácií či nekresťanských siekt si mám vybrať? Jedni veria, že svet je 6000 rokov starý a iní, že veda neodporuje knihe Genezis. Jedni zosobášia v chráme aj gayov, iní homosexualitu pokladajú doslova za ohavnosť. Jedni chránia život od počatia, iní od narodenia. Jedni sa nerozvedú ani keď ich ožratý manžel utýra takmer k smrti (lebo rodina je posvätná), iní majú za sebou tucet "šťastných" manželstiev. Jedni veria v doslovné peklo plné síry a démonov, iní si ho predstavujú ako ničotu bez Boha.

Proste všetci "presne vedia", čo im Boh Bibliou odkázal a na základe toho si riadia svoje životy.

Nie je teda udivujúce, že v plejáde rôznych výkladov Božieho slova konečne raz človek nájde aj to SPRÁVNE, nevyvrátiteľné a vedecky podložené posolstvo o nás - ako to tvrdia Raeliáni.

Tým posolstvom je správa, ktorú v Decembri roku 1973 obdržal priamo od mimozemšťanov francúzsky žurnalista Claude Varilhon, odvtedy známy aj pod menom RAEL. V priebehu šiestich dní mu títo mimoterrestriálny návštevníci z ďalekej planéty v priestoroch svojej kozmickej lode vyrozprávali úžasný príbeh o vzniku nášho sveta. Rael toto "Posolstvo od mimozemšťanov" spísal a vy si ho viete prečítať aj v slovenčine pod týmto odkazom: https://sk.rael.org/message

Stojí to ozaj za to a tých 96 napínavých a srandovných strán Vám uplynie akoby nič (hlavne v porovnaní s tisícstranovou biblickou nezáživnosťou).

Základné a stručné posolstvo nájdete aj v tomto videu: 

https://www.youtube.com/watch?v=8_FmRZEYa1Q&cc_lang_pref=sk&cc=1 
(so slovenskými titulkami). Od doby čo som pozrel "Stopárovho sprievodcu po galaxii" som srandovnejšiu scifárnu nevidel.

V skratke je to o tom, že veľmi vyspelá mimozemská rasa prišla na Zem a svojim pokročilým vedeckým výskumom dokázali syntetizovať DNA, z ktorej vytvorili všetky živé organizmy na Zemi. Teraz sme sa už vyvinuli do rozumnej formy a žiadajú Raela, aby pomohol pre nich vytvoriť ambasádu, kde by mohli oficiálne pristáť pred očami všetkých a konečne dať o sebe všetkým vedieť.

Keď som sa asi pred dvoma mesiacmi úplnou náhodou ocitol na konferencii Raeliánov vo francúzskom meste Marseille, povedali mi raeliáni pri small-talku, že ľudstvo pomaly dosahuje svojimi schopnosťami stav blížiaci sa našim tvorcom a preto im musíme postaviť ambasádu a pokračovať vo výskume klonovania, aby sme mohli prebrať štafetu. My totiž budeme ďalej tvoriť nové rasy pre tento vesmír. Ako aj otčenáš vraví: "...buď vôľa tvoja, ako v nebi tak i na Zemi..." - tak ako oni vytvárajú nové inteligentné bytosti, tak budeme čoskoro aj my.

Ale ináč to boli strašne milí ľudia :D

Raeliáni na rozdiel od ďalších UFO náboženstiev nehlásajú život a odmenu po smrti v božskej prítomnosti či reinkarnáciu duše do ďalšieho stavu (napr. ako sekty Nebeská brána či Vesmírni ľudia). Veria, že máme jediný život a ten treba žiť naplno a teraz. Náboženskí učitelia minulosti ako Ježiš, Budha či Mohammed boli poslaní tvorcami Elohim ako poslovia, ktorí mali učiť ľudstvo a pomôcť mu v ceste k vedeckému poznaniu - asi ich však ľudia zle pochopili. Ako ináč.

Samozrejme na podporu svojich tvrdení majú jasné dôkazy. Aké? Neuveríte, no jedným z nich je BIBLIA! Len ju treba vedieť čítať S POROZUMENÍM. V knihe Genezis je totiž dôkaz toho, ako táto vyspelá mimozemská rasa vytvorila na Zemi prvotný kontinent Pangea a na nej sa nachádzalo sedem laboratórií, z ktorých vzniklo sedem ľudských rás. No stvoriteľská snaha začínala samozrejme od jednoduchých organizmov a skončila (aj napriek ich vládnemu zákazu) syntetizovaním inteligentnej bytosti, a.k.a človeka.

A stvorili ho podľa seba. Ako vraví Genezis "Utvorme človeka na svoj obraz, na svoju podobu..." To množné číslo je tam veľmi dôležité!!! Ďalší skvelý argument pre raeliánov. Ľudia totiž celý príbeh stvorenia chybne interpretovali pri preklade z hebrejčiny a Elohim (božstvá) nahradili jediným Bohom (čo by bolo v hebrejčine Eloha). Elohim doslova údajne znamená "tí, čo zostúpili z nebies". Preto aj ostatné náboženstvá, ako hinduizmus, grécke, rímske či egyptské mytológie vždy vraveli o bohoch a nie o bohu.

A tak v ich posolstve ponúkajú postupne množstvo "dôkazov" (ako to veriaci nazývajú), aby ukázali, že Biblia celý čas vlastne hovorí práve o tejto mimozemskej rase.

Vyhnanie z raja (zabránenie vstupu do laboratória s vedeckými poznatkami), Potopa a Noemova archa plaviaca sa rok morami so zvieracím párom z každého druhu (vlastne nukleárna detonácia a vesmírna loď krúžiaca okolo zeme s bunkami s DNA z každého druhu), Babylonská veža (obrovská raketa zostrojená Izraelčanmi), Sodoma a Gomora (centrá pokroku), Mojžišov pokec s horiacim kríkom (mimozemšťania pristávajúci na rakete) i ďalšie biblické udalosti to všetko JASNE naznačujú.

Viem vieeeem, aká otázka Vám všetkým práve teraz vŕta v hlave: "A čo Ježiš?! Je tiež mimozemšťan, keď je synom Božím?"

Predstavte si, Ježiš je naozaj polovičným mimozemšťanom. Podľa písma raeliánov to bolo takto:
"Stvoritelia sa teda rozhodli nechať zrodiť dieťa pochádzajúce z pozemskej ženy a z jedného z nich, aby dieťa dedičnosťou nadobudlo určité telepatické schopnosti, ktoré ľudom chýbajú."

A musím povedať, že celé toto raeliánske evanjelium je úplne bohovské čítanie. Citujem pár ďalších veršov o Ježišovi:
"Keď Ježiš dospel, stvoritelia ho odviedli, aby mu odhalili, kto je, predstavili mu jeho skutočného otca, prezradili mu jeho poslanie, a zasvätili ho do rozličných vedeckých postupov." alebo "Ježiš sa okrem iného naučil rozprávať presvedčivo vďaka skupinovej telepatickej hypnóze." prípadne "Pokračoval v liečení chorých s pomocou stvoriteľov, ktorí na diaľku pôsobili sústredenými lúčmi."

Uff. Proste lahôdka pre fajnšmekrov. Nechcem Vás teda ďalej ukracovať o krásne objavovanie tajomstiev tohto vznešeného evanjelia a všetko Vám vopred prezradiť. Prečítajte si ho a vyroňte slzu.

Navyše Biblia nie je ani zďaleka jediná svätá kniha, ktorá poodkrýva tajomstvá mimozemských tvorcov. V Kabale sa údajne človek dočíta, že vzdialenosť k planéte tvorcov je 30 miliónov parasangov (vraj miera, ktorú svetlo preletí za sekundu a v Kabale je ňou popísaná veľkosť piet Boha), čo v prepočte znamená necelý jeden svetelný rok. Kto má aspoň trochu šajnu o kozme však vie, že najbližší hviezdny systém je od nás vzdialený 4 svetelné roky (Proxima Centauri) a tak by sa planéta mimozemských tvorcov musela nachádzať v medzihviezdnom priestore bez zdroja svetla a tepla alebo je to ich Slnko akosi záhadne skryté. Toto sú tie ich "vedecky podložené dôkazy". Hmmm.

Otázkou stále ostáva, ako je možné odlíšiť neprávosť tejto náboženskej viery založenej na osobnom zdelení vyššou bytosťou z roku 1973 a "dôkazmi" v svätom písme od inej viery založenej na osobnom zdelení vyššou bytosťou pár storočí pred naším letopočtom, na čo sú tiež "dôkazy" v svätom písme (ak viete správne čítať s pochopením)?

Niečo na záver pre skeptikov: 
Varilhon čerpal svoje nápady samozrejme z rôznych iných diel, ktoré sa mu dostali do ruky. Hlavne kopíroval nápady od autorov ako Jean Sendy, Robert Charroux, ale čerpal aj z filozofických Oshovych výrokov. Rovnako ako kedysi tvorcovia Biblie kopírovali z polyteistických náboženstiev Sumerov, Mezopotámcov, Egypťanov či Babylončanov. Plagiátorstvo je pre náboženstvá tak typické.