Príbeh o Noemovej arche.

11.03.2019

Noemova archa je jeden veľký mytologický príbeh z Biblie, ktorému však valná časť protestantských kresťanov ešte dodnes verí. Hľadajú dôkazy po veľkej potope a presviedčajú všetkých o skutočnosti tejto rozprávky.

Ale predsa aj scientológovia potrebujú niekoho, z koho by sa mohli smiať, no nie?

Keby bol tento príbeh aspoň originálny. Ale ani to nie je. Príbeh o Noemovi je inšpirovaný napríklad indickým príbehom o Manuovi, sumerským príbehom o záchrane kráľa Ziusudru alebo akkadským príbehom o Atrachasísovi prípadne príbehom o Utanapištimovi, ktorého pred potopou spolu s celou rodinou a zvieratami každého druhu zachránil boh Ea (Enki). Najvyšší boh Enlil sa totiž rozhodol zničiť ľudstvo, lebo ho hlasitým krikom rušili pri oddychu. 

Existuje nepreberné množstvo protiargumentov, na ktoré nevedia zástancovia pravdivosti tejto rozprávky skutočne odpovedať. Spomeniem iba malú hŕstku z mojich obľúbených:

- Ako sa dostali tučniaky z Antarktídy na územie Stredného východu či leňochody z južnej Ameriky?
- Ako prežili mikroorganizmy, baktérie a ďalšie vysoko nákazlivé a škodlivé vírusy, plesne či bacily spôsobujúce zákerné smrteľné choroby (syfilis, HIV, mor,..) jeden rok na lodi? Na kom z Noemovej rodiny hosťovali?
- Kde nabral Noe jedlo pre 8 ľudí, 50 000 druhov zvierat a milióny druhov hmyzu v pároch na plavbu dlhú jeden rok? Len také slony skonzumujú za rok v priemere 55 ton stravy a vypijú vyše 300 litrov vody denne. A to je len jeden jediný druh. Lev zje za rok takmer 2 tony mäsa. Upratovať tony výkalov by asi tiež nikto nechcel. 
- Na ventiláciu celej Noemovej archy mal Noe vyrezať jediné štvorcové okno s rozmerom 50 x 50 cm (jeden lakeť). Čože?
- Hladina vody počas potopy pokryla všetky vrcholky hôr pod šírim nebom. Prekryla ich o pätnásť lakťov, tada aj Mont Everest. Dážď trval 40 dní a voda ovládala potom zem ešte 150 dni. Odkiaľ sa nabralo toľko vody a akam sa podela po "rozfúkaní vetrom"?
- Čo produkovalo kyslík celý rok plavby, keď boli všetky rastliny schopné fotosyntézy potopené pod hladinou, ktorá pokryla kompletne celý povrch zeme?
- Čo sa stalo sladkovodným rybám Biblia tiež nevysvetľuje. Tie nalodené neboli.
- Čo jedli tieto živočíchy potom, keď sa vylodili? Nie len bylinožravé, ale aj mäsožravé.
- Ako je možné, že čiste podľa Biblických poznatkov (prudko popierajúcich vedecké poznatky) existovala 150 rokov po potope, ktorú prežila jediná rodina, celá civilizácia, ktorá dokázala postaviť Babylonskú vežu?
- Ako je možné, že máme záznamy a dôkazy výskytu rôznych civilizácií žijúcich v období veľkej potopy na rôznych územiach sveta, ktoré nespomínajú, žeby ich to zasiahlo alebo žeby o tom čokoľvek vedeli.
- Kam sa zmestili dva dinosaury - druh Argentinosaurus so svojimi 70 tonami a 30 metrami? A čo ostatné dinosaury. Veď podľa múzea kreacionistov sa detičky hrali s dinosaurími mláďatami na piesočku.