Neviem si to ináč predstaviť, preto to musel byť...

27.11.2019

Sú medzi nami ľudia, ktorí veria, že ich pozorujú mimozemšťania. Sú o tom plne presvedčení a dokonca tvrdia, že sú s mimozemšťanmi v spojení a tí ich chránia. Nosia talizmany a čakajú, že sa s nimi raz stretnú.

Je ťažké dokázať, že ICH mimozemšťania nie sú reálni. Ich neexistenciu z princípu nie je možné preukázať, a tak môžeme maximálne poukazovať na to, že neexistujú dobré dôvody veriť pravdivosti týchto tvrdení.

Ich dôvody sú často osobná skúsenosť (ktorú je nemožné vyvrátiť, ak nechcú chápať omylnosti vlastných zmyslov a mysle) a nekonzistentné tvrdenia, na ktoré je často možné ľahko nájsť racionálnejšie vysvetlenie - ale ktoré nechcú počuť.

Často teda neuspejeme. Takýchto ľudí pokladáme za bláznov a často sú terčom posmechu. Sú však poväčšine úplne neškodní a žijú vo svojom svete bez výrazného vplyvu na okolie. Títo ľudia nemajú žiadne možnosti a práva na vnucovanie svojho presvedčenia ostatným. Maximálne majú právo na vyjadrenie svojho názoru.

Sú však medzi nami aj ľudia, ktorí veria, že ich pozoruje neviditeľná bytosť, ktorá stvorila tento svet. Sú o tom plne presvedčení a dokonca tvrdia, že sú s touto bytosťou v spojení a tá ich chráni. Nosia talizmany (krucifixy) a čakajú, že sa s ňou raz stretnú.

Je ťažké dokázať, že ich neviditeľná bytosť nie je reálna. Jej neexistenciu z princípu nie je možné preukázať, a tak môžeme maximálne poukazovať na to, že neexistujú dobré dôvody veriť pravdivosti týchto tvrdení.

Ich dôvody sú často osobná skúsenosť (ktorú je nemožné vyvrátiť, ak nechcú chápať omylnosti vlastných zmyslov a mysle) a nekonzistentné tvrdenia, na ktoré je často možné ľahko nájsť racionálnejšie vysvetlenie - ale ktoré nechcú počuť.

Často teda neuspejeme. Takýchto ľudí NEPOKLADÁME za bláznov a JE TABU SA IM POSMIEVAŤ. Sú oveľa agresívnejší v šírení svojich názorov a vyžadujú formovanie spoločnosti na základe ich presvedčenia. Týmto ľuďom je umožňované v mnohých spoločnostiach riadiť zákony na základe ich presvedčenia, a to tak, že ovplyvňujú nie len ich, ale aj ľudí, ktorí ich presvedčeniu neveria.

Prečo takýto dvojitý štandard?

Prečo sú ľudia veriaci, že Elvis stále žije, posmechom pre okolie? Prečo ostávajú ľudia, ktorí sú presvedčení, že medzi nami žijú víly a škriatkovia, nepochopení a v ústraní? Prečo sú ľudia presvedčení, že sú vyvolení či reinkarnáciami Ježiša a Napoleona, často liečení z duševných chorôb?

Títo ľudia rovnako využívajú vieru, chybnú racionalizáciu svojho presvedčenia, pseudo-dôkazy a logicky chybné argumenty - rovnako ako ich používajú kresťania, moslimovia, hinduisti či sikhovia.

Giorgo A. Tsoukalos (na obrázku vľavo) vám dá množstvo "dôkazov" na to, že nás v histórii navštevovali mimozemšťania, ktorí nám pomáhali budovať ohromné stavby (ako v Bolívii, Egypte, Číne atď.), ktoré sme my NEMOHLI postaviť. Nevie ako to urobili, preto jeho záverom sú mimozemšťania.

Rovnako Raeliáni (najväčšie UFO náboženstvo) vám dajú množstvo "dôkazov", dokonca zapísaných vo svätých písmách po celom svete o tom, že za našim stvorením sú mimozemšťania, lebo si nevedia predstaviť, ako ináč by vzniklo DNA.

Vesmírni ľudia (náboženská sekta z Čiech pod vedením Iva Bendu) vám dá množstvo "dôkazov" založených na osobných skúsenostiach. Členovia komunity sa cez srdcovú čakru priamo spojili s mimozemskými strážcami a komunikovali s nimi.

Pýtam sa, ako sa tieto "dôkazy" líšia od pozorovaní božích stvorení a zázrakov, od čítania náboženských svätých písiem či od osobných spojení s Bohom pri modlitbách a meditáciách?

Prečo teda jední stoja na okraji spoločnosti a sú často označovaní za psychicky chorých, keď ich spôsoby argumentácie sú si tak veľmi podobné a druhí majú moc meniť zákony podľa svojej dogmatickej viery a zasahovať do životov celej spoločnosti bez rozdielu na vieru a nevieru jej členov?