Náboženská viera iných je blbosť. Moja NIE.

30.07.2019

Ktorá náboženská dogma sa Vám zdá najabsurdnejšia, až sa zdá takmer nepochopiteľné, ako tomu môže niekto naozaj veriť a podľa toho riadiť svoj život?

1. z panny zrodený po vode chodiaci boh v ľudskom tele schopný premeniť napríklad aj vodu na víno (kresťania)

2. prorok, ktorý dokáže rozkrojiť mesiac na polovice a potom odletieť na okrídlenom koni na nebesia (moslimovia)

3. zázračná moc spodného prádla, ktoré ochráni pred chorobou, zlom či dokonca smrťou (mormoni)

4. boh ako multi-avatar, ktorého jednou z podôb je tvor s ľudským telom, štyrmi rukami a sloniou hlavou (hinduisti)

5. kravské výkaly (posvätných zvierat), ktoré majú zjavný liečebný účinok a sú účinné aj pri omladzovaní (niektoré hinduistické sekty)

6. telepatické spojenie s ufóncami z Plejád pomocou štvrtej srdcovej čakry, ktorí nám pomáhajú previbrovať sa do vyššej dimenzie a časom nás prídu s flotilou 10 miliónov vesmírnych lodí zachrániť (vesmírni ľudia)

7. intergalaktický vládca, ktorý pred 75 miliónmi rokov priniesol svojich ľudí na Zem, aby ich tu zabil atómovými bombami a preto sa bilióny rokov existujúci thetani musia schovávať v telách živých bytostí, kde musia prežívať, kým sa človek nezbaví škodlivých entgramov a vyslobodí thetana (scientológovia)

8. šancu dostať sa k 144000 vyvoleným, ktorí budú spasení máte, ak nebudete fajčiť, požívať alkohol a hlavne nepríjmete cudziu krv (svedkovia Jehovovi)

9. kniha je reinkarnáciou posledného gurua a nesmie sa k nej obracať chrbtom a na noc ju treba prikrývať (síkhovia)

10. všetky živé tvory ale i neživé predmety obsahujú dušu a PRETO sa k nim treba správať s rešpektom a úctou (šintoisti)

11. niekoľkohodinovým spievaním slabiky óm každý deň sa prepojením duše i tela dostanete k lepšiemu poznaniu kozmu. Spojenie s Budhom či Kozmickým Kristom je len na Vás (aumisti)

12. naše DNA boli vedecky vytvorené vyspelou mimozemskou rasou, ktorá cielene nechala vzniknúť život na našej planéte. Aj Biblia ich spomína ako Elohim (božsstvo alebo doslova "tí čo prišli z nebies"). Čoskoro sa k nám vrátia aj so všetkými starými prorokmi ako Ježiš, Mohamed, Budha atď. (raelináni)

13. kozmickú jednotu dosiahnete praktizovaním sexuálnej jogy pri spojení muža so ženou. Muž však musí dokonale ovládať svoje sťahovacie svaly, aby zabránil ejakulácii. Takto je možné dosiahnuť vyššie vedomie (hinduistickí tantristi)

14. ozajstnou božskou bytosťou je futbalový útočník Diego, ktorý na trávniku dokázal robiť úplne zázraky. Na jeho počesť je vytvorený kalendár (začínajúci letopočet od roku 1960), modlitba "Verím" či 10 prikázaní (maradónci)

15. k oslobonedniu sa z kolobehu životov Vám pomôže totálna askéza. Budete chodiť nahí, jesť iba čo Vám dajú iní a hlavne neublížite žiadnemu živému tvorovi - pri kráčaní nesmiete zašliapnuť hmyz, dýchať a piť budete len cez rúško, aby ste do tela nedostali ani malé organizmy (džinisti)

Naozaj udivujúce je, že z každej skupiny nájdete tisíce až MILIÓNY ľudí, ktorí Vás budú úprimne presviedčať, že to naozaj je pravda a majú na podporu svojho tvrdenia aj dôkazy či racionálne dôvody.