Na túto základnú otázku nedokáže odpovedať žiaden veriaci.

03.04.2020

Viete milí veriaci, prečo je dôležité podložiť tvrdenia dôkazmi a nie iba vierou? Aby ste ste boli schopní zodpovedať základnú otázku:

"Ako sa dá odlíšiť vymyslená božská bytosť od tej skutočnej?"

Počet dôkazov, ktoré podporujú vaše tvrdenia je totiž rovný počtu dôkazov, ktoré používajú aj tí ostatní s vymyslenými bohmi (je to najmenšie nezáporné číslo). Navyše tvrdenia, ktoré používate sú rovnako (ne)dôveryhodné a (ne)presvedčivé, ako tie ostatné.

Skúste sa zamyslieť nad tvrdeniami o tomto obľúbenom bohu:

Lietajúce špagetové monštrum vysvetľuje pôvod a vznik vesmíru, jeho evanjelium obsahuje pozitívne morálne posolstvo, prorok Henderson mal zjavenia LŠM, všade naokolo vidieť dôkazy tvorčích schopností LŠM a pastafariáni sú oddanými veriacimi a LŠM im dáva nádej a zmysel do života.

Niečo vám to pripomína? Čo teda podľa vás vylučuje, že LŠM je jediné skutočné božstvo?

Tak či tak, pastafariáni vám na to povedia, že všetko čo použijete proti, je len ukážkou toho, že LŠM skúša vašu oddanú vieru a vy ste sa nechali zlákať falošným božstvom. Len treba mať silnú vieru a LŠM SA VÁM DÁ POZNAŤ. Otvorte svoje srdiečka a nechajte ho vstúpiť do vašich životov.

A takto nejako argumentuje každý veriaci. Len použije iné božstvo. Preto sú dôležité dôkazy a nie tvrdenia!!!

Poznámka:

Cieľom nie je vybrať si z plejády božstiev nejaké - hocijaké. To, že sme si ich toľko vymysleli neznamená, že si bezpodmienečne nejaké vybrať musíme (to nie sú 2% z dane, ktoré tak či tak niekomu zaplatiť musíte).

Všetky tie rozdielne božstvá nemôžu byť súčasne pravdivé. Nič však nevylučuje možnosť, že sú všetky súčasne vymyslené. Preto kým niekto nepríde so skutočným dôkazom, sme sa my ateisti rozhodli nevsadiť na slepú kartu, ale prijať racionálne konštatovanie:

Kým nebude existovať rozumný dôvod, nebudeme sa tváriť, že vieme niečo, čo nevieme a vsádzať žetón na jednú z možností, len aby sme sa mohli zachrániť pred málopravdepodobným trestom od niektorej z dokonale milujúcich nadprirodzených bytostí, ktorá sa rozhodla nás stvoriť takých, akí sme.