Ježišove pokrytectvo.

21.02.2019

Ide o takzvaný KDM (Kristov Dvojitý Meter).


Ostatní síce musia odpúšťať aj nepriateľom, ale stačí, že neuveríš bájkam plných zázrakov čo roztrubuje všetkým naokolo a zrazu si zaslúžiš to najhoršie, čo si človek čo i len dokáže predstaviť - utrpenie a týranie tým najukrutnejším spôsobom. Nie niekoľko minút či hodín. Ani mesiace či roky. Dokonca ani tisíce či milióny rokov. Oooooveľa dlhšie - celú večnosť.

Kristus hlásal jedno a odmieňal sa iným. Proste Ježiško ako "zaslúžený klaďas". 

Prečo sa kresťania nevedia zamyslieť nad absurditou tohto tvrdenia a samotného učenia ich náboženstva? Je naozaj možné, že ak sa od malička vtláča do hláv, že obetovanie vlastného syna je úžasný a ospevovania hodný čin, tak to naozaj tak budeme brať? Aj keď v bežnom živote by sme takého človeka zatvorili na doživotie do väzenia alebo rovno do blázinca?

A teraz nemyslím len akéhosi virtuálneho Boha, ktorý vraj obetoval svojho syna za hriechy, ale napríklad aj obeta vlastného reálneho syna Izáka reálnym človekom Abrahámom. To predsa ľudia musia brať ináč, než virtuálne obetovanie. Hmmmm - Nie. Toto všetko je brané ako vzor a príklad úžasných hrdinských činov. Pritom rovnako nemorálny, ako trest peklom za skeptické myslenie.

Toto sú dôvody, prečo kritizujem náboženstvá. Nie pre ľudí, ktorí tomu uverili (tí sú poväčšine len "intelektuálne leniví"), ale kvôli sile samotných náboženstiev zmanipulovať ľudí natoľko, že si neuvedomujú tú hrôzu, ktorú tak oslavujú a pokladajú za vznešenú. Kvôli ohromnej sile presvedčiť ľudí, aby na základe takéhoto učenia páchali zlo a zároveň si mysleli, že to robia pre dobrého Boha.

Takže milí veriaci. Ak budete nabudúce kritizovať moju kritiku, zamyslite sa najprv nad tým, čo vlastne obhajujete.