Ježiš je vždy hrdina.

21.02.2019

Kresťania môžu byť tak šťastní, že majú na svojej strane Ježiša a jeho pomoc. Ak potrebujú, obrátia sa k nemu modlitbou a on zaručene odpovie.

Na vzorovom príklade sa pozrieme, ako to funguje:

Jožko ide domov zo školy a na prechode ho zrazí auto. Niekto volá záchranku a Jožko sa dostane do nemocnice. Lekári makajú celú šichtu, aby ho zachránili. Rodičia sa zatiaľ vrúcne modlia v čakárni. Ako to dopadne? 

Scenár 1:
Jožkovi sa nič vážne nestane, lekári to zvládli perfektne. Jožko sa čoskoro plne zotaví. Rodičia vrúcne ďakujú Ježišovi za Jožkovu záchranu a za poslanie strážnych anjelov. Ježiš je úžasný. Patrične ho velebia.

Scenár 2:
Lekári sa snažili ako len mohli, no Jožko ostal aj po operácii čiastočne paralyzovaný a nebude môcť chodiť kvôli poruche miechy. Rodičia sú síce najprv otrasení, no uvedomia si, že Jožko mohol pri tej rýchlosti auta aj zomrieť a to, že je medzi nimi v akejkoľvek forme, avšak živý, je predsa dôkazom Ježišovej lásky a vypočutia modlitieb. Velebia ho.

Scenár 3:
Jožko zomrie na operačnom stole. Rodina je úplne zronená a zničená. Avšak pomedzi slzy ospravedlňujú Ježiša a veria, že aj keď je to pre nich ťažká skúška, Jožko bol povolaný na lepšie miesto. Aj keď si to nevedia stotožniť s Ježišovou láskou, postupne sa utvrdia, že Ježiš určite vie, prečo toto bolo nevyhnutné a dokonca najlepšie pre všetkých. 


Rodina pevne verí, že tento test ešte posilní ich vieru, lebo to tak malo byť a sú šťastní, že vo viere nepovolili. Tešia sa, a velebia Ježiša, lebo Jožko je teraz na mieste večného šťastia, kde nie je utrpenie, bolesť či smútok. Ježiš nemôže byť zlý.

Záver je prostý: Ježiš je vždy hrdina. On je ten, ktorý vie, čo je najlepšie. Velebte Ježiša, proste ho o pomoc a on Vám určite odpovie. NIEKEDY, NEJAKO.

Akýkoľvek bude záver, môžete si byť istí, že je to to najlepšie čo pre Vás Ježiš naplánoval.

A ak Vás neberie kresťanstvo, ale uprednostňujete iné božstvo, pokojne si v texte vymeňte Ježiša za iného nadprirodzeného strážcu a ono to funguje úplne rovnako.