Je mormonsky príbeh naozaj komickejší, než ten katolícky?

15.03.2019

Mormonske magické spodné prádlo, hinduistický štvorruký boh Ganeša s hlavou slona, medzigalaktický vládca Xenu zabíjajúci vodíkovými bombami ľudstvo, či prorok Mohamed letiaci na nebesia na okrídlenom koni nie sú o nič komickejšie či nezmyselnejšie historky, než z panny zrodený, po vode chodiaci, vodu na víno meniaci a do nebies stúpajúci vzkriesený boh uväznený v ľudskom tele.

Ako povedal Neil DeGrasse Tyson: "Ak veríte v kresťanský príbeh o Ježišovi, potom nemôžete nazývať scientológiu bláznivou."

Pokladať vieru v nadprirodzeno niekoho iného za komickú či nezmyselnú a pritom prehlasovať svoju vlastnú vieru v nadprirodzeno za dokonalú pravdu, podľa ktorej by sa mali všetci riadiť... Také veci sa proste medzi slušnými ľuďmi nerobia.

Každé náboženstvo má svoje komické príbehy, ktorým sa dá len ťažko uveriť.
Preto je najväčším úspechom náboženstiev indoktrinácia detí, ktoré si na tieto mýtické príbehy tak zvyknú, že ich berú ako súčasť ich života a skutočnú pravdu.

Silná osobnosť je tá, ktorá vie skepticky zhodnotiť nie len cudzie nábožnestvá, ale aj to, pod vplyvom ktorého vyrastala.

Nezabúdajte, že veriť bez dôkazov sa dá čomukoľvek. Vedieť sa dá len pravda. Preto nechcite byť veriaci, ale vediaci.