Dokázal by to inteligentný dizajnér takto spackať?

21.02.2019

Čo je to za plán, nechať miliardy rokov vyvíjať a zanikať stovky miliónov rôznych druhov organizmov 🦖🦕, aby sa po tejto zdĺhavej evolúcii konečne dosiahol vytúžený výsledok - okoliu prispôsobený vyvolený druh Homo Sapiens, ktorý si na zlomok svojej existencie (asi až po 200 tisíc rokoch trápenia) zaslúži priamu božskú pozornosť a možnosť vykúpenia?

Niet pochýb, že množstvu živočíšnych druhov sme "pomohli" k zániku práve my ľudia. Sme veľmi agresívny druh, ktorý aj vďaka predstave svojej nadradenosti mení okolie neskutočnou rýchlosťou. Najdramatickejšie vyhynutia druhov v novodobých dejinách nastávali vždy tam, kde vkročila ľudská noha. 🦶 Po príchode Homo Sapiens do Ameriky či Austrálie sme v priebehu krátkej doby prišli o obrovské množstvá druhov fauny a flóry, ktoré dnes už nenájdeme.

Avšak Homo Sapiens loví a pretvára tento svet iba krátku dobu v porovnaní s celkovým evolučným vývojom všetkých druhov organizmov. Nie za všetky vyhynutia teda môže človek. V priebehu dlhej histórie existovali nespočetné druhy organizmov, ktoré vymierali kvôli neschopnosti prispôsobiť sa prostrediu, zmene prírodných podmienok či nedokázali uniknúť predátorom. 🐅

Zem zažila niekoľko veľkých vymieraní druhov. Rozoznávame päť masových vymieraní v priebehu histórie našej Zeme, ktoré sú dobre zdokumentované fosílnymi záznamami (treba si uvedomiť, že fosilizujú len niektoré organizmy a aj to len vo veľmi malom množstve). Najväčším bolo napríklad Veľké permské vymieranie asi pred 250 miliónmi rokov, kedy vyhynulo 80-95% všetkých vtedy žijúcich organizmov vrátane trilobitov. Veľkým bolo aj vymieranie na konci kriedy (na prelome druhohôr) asi pred 65 miliónmi rokov. Vymieranie druhov je však nepretržitý proces aj dnes. A nie len vplyvom človeka. Predpokladá sa, že do roku 2100 vymrie polovica všetkých druhov živočíchov, ktoré žijú na našej planéte dnes.

Je teda naozaj inteligentné nechať vyhubiť všetko naokolo NIEKOĽKOKRÁT, aby sa podaril plán s Homo Sapiens, ktorí si nakoniec zaslúžia dušu a stanú sa osobami s privilegovanou úžasnou možnosťou SLOBODNE si vybrať medzi večne trvajúcou nedeľnou omšou na nebesiach 🙏🏻☁️ alebo nekonečnými pekelnými ohňami? 🔥

Je naozaj inteligentné poslať veľryby 🐋 v evolučnom vývoji z vody na súš 🌊➡️🌴, aby sa potom mohli vyvinúť ako suchozemské tvory a následne ich opäť vrátiť do vody? 🌴➡️🌊 Na rozdiel od rýb majú totiž pľúca a nie žiabre, sú teplokrvné, rodia a koja ako cicavce, namiesto šupín majú kožu s chĺpkami, majú zakrpatené končatiny podobné rukám atď.

Je teda rozumné navrhnúť veľryby, ktoré dokáže zabiť aj dekompresná choroba pri rýchlom vynorení z ich teraz už prirodzeného prostredia, ak sa chcú nadýchnuť?

Toto je len jeden malilinký príklad nekompetentného dizajnovania - takto by to nedokázal pokaziť ani prepadajúci študent inžinierskych disciplín.

K najlepším príkladom neschopnosti dizajnovať (a k mojim obľúbeným dôkazom evolučného procesu) patrí aj nezmyselne umiestnený laryngeálny nerv, ktorý sa nachádza u každého cicavca a u našich predchodcov podobných rybám 🐟 bol síce krátky a priamy (keďže nemali krk), no napríklad u žiráf 🦒 znamená nezmyselné niekoľko-metrové prepojenie dvoch orgánov V HLAVE pozdĺž celého krku nadol a späť nahor. Proste krása.

Je všetok ten - nerozumnou a neriadenou evolúciou ľahko vysvetliteľný proces - naozaj tak očividným výsledkom PLÁNU DOKONALÉHO INTELIGENTNÉHO a VŠESCHOPNÉHO DIZAJNÉRA? Naozaj to nevedel vymyslieť ináč a potreboval takýto nezmyselný proces k vytúženému cieľu - nedokonalým ľuďom a špeciálne tak obľúbeným Izraelitom???