Boh ako terorista.

21.02.2019

ISIS, Boko-Haram, Hamas, IRA? Všetko sú to amatéri v porovnaní s tým, čo majú na svedomí prírodné katastrofy.

Toto je ten inteligentný dizajn dokonalého stvoriteľa?

Čo je typické pre všetky teroristické organizácie? Že aj po hroznom čine, pri ktorom zomrú milióny nevinných ľudí sa ich členovia snažia ospravedlniť vodcu a hľadajú výhovorky na to, prečo bolo nutné zabiť toľkých ľudí a zničiť ich domovy. Vždy to hodia na tých druhých, že oni si za to môžu a keby sa nesprávali tak ako sa správali, tak by k tomu nemuselo dôjsť. Tak typické.

Ak by Boh existoval, bol by to ten najväčší terorista, akého poznáme. Navrhol by prírodu s enormne vražednými nástrojmi, nezabránil by nespravodlivému zabíjaniu pri ich používaní a ešte by sa za to nechal uctievať.

Sú dva typické protiargumenty kresťanov na túto tému, tak ich tu rovno spomeniem, aby sme sa nerozpisovali v komentoch:

1. Boh to nemá na svedomí, všetky prírodné katastrofy sme si spôsobili svojim vlastným pričinením - buď za to môžu homosexuáli a prostitútky alebo naše správanie sa k prírode. 

To by ma potom zaujímalo, prečo sú rovnaké prírodné katastrofy pozorované takmer na všetkých planétach či mesiacoch planét. To trestáme aj tam niekoho? A akým spôsobom dokážu ovplyvniť homosexuálni ľudia napríklad taký Jupiterov mesiac Io či prostitútky planétu Venušu? A navyše prečo Boh nezabráni, keď zabíjajú tieto živly nevinných, keď je tak neskutočne spravodlivý? Keby som ja mal schopnosť zabrániť takému hroznému činu, tak by som to urobil - to je rozdiel medzi väčšinou ľudí a neprávom ospevovaným Bohom. Takže či už to spôsobuje alebo nie, určite tomu nebráni.

2. Boh to takto zariadil na reguláciu sveta - je to jeho dokonalý plán - my ľudia jeho plány pochopiť nevieme, lebo sme príliš obmedzení..

Akokoľvek inteligentný by bol, bol by to najväčší kretén sveta nezasluhujúci si obdiv a uctievanie, ak kruto zabíja aj ľudí, ktorí ho nasledujú, veria a modlia sa k nemu. Bez rozlišovania zabíja zakaždým veriacich i neveriacich, starých i nevinné deti. Boh, ktorý povedal "nastav druhé líce" vie určite pochopiť spravodlivosť a morálne hodnoty.

Takže priznajte milí veriaci, že máte len dve možnosti - bez všemohúceho Boha alebo s nemorálnym nespravodlivým teroristom.