Žiaden strach. Z toho sa dá predsa vyspovedať.

03.08.2021

Vykonali ste niečo nemorálne? Ak ste katolík, nemáte sa čoho báť. Cirkev má pre Vás skvelé riešenie. 😌

Napáchané hriechy sa dajú od istej doby vyznávať ústne, a to konkrétnej osobe, ktorá je Bohom na to poverená a má na to od biskupa licenciu.

Dobre čítate 👆 Stačí iba oľutovať a hriechy sú fuč 💨. Avšak do ucha 👂 zvedavcovi, ktorý chce mať dokonalý prehľad o nekalostiach a intrigách vo svojom stádočku. 

Tak "ťažké hriechy" ako napríklad nemravnosť, opilstvo či vyhýbanie sa pravidelným nedeľným omšiam 🛐 sa dajú očistiť iba vykecaním kňazovi, ktorý má tu moc vašu astrálnu podstatu (tzv. dušu) týchto hriechov zbaviť. Urobí katolícke abrakadabra a zrazu ste čistí ako bábätka.

Katolíci síce argumentujú, že podstatou nie je samotná spoveď, ale hlboké vnútorné oľutovanie a snaha o zmenu, no načo je k tomu pribalený aj ten kňaz? Veď na oľutovanie a snahu sa zmeniť nepotrebujeme ešte aj chlapa v zlatom zdobených šatách za mriežkovaným okienkom. 🤔 Nuž vychádza mi to tak, že všemohúci Boh asi nedokáže odpustiť, ak to nejde cez drevenú búdku a ponižovanie sa pred zvedavcom so zázračnými schonosťami.

Odkiaľ sa to všetko nabralo? Nuž jedným z dogmatických výmyslov katolíkov sú takzvané sviatosti, medzi ktoré patrí aj sviatosť zmierenia (pokánia), teda tzv. rozhrešenie od kňaza, ktorý obdržal ďalšiu sviatosť (kňazskú), ktorá mu dáva zázračnú moc odpúšťania hriechov. 🧙 Vyzerá to tak, že kňaz odrecituje určitú básničku, ktorej mocou je z vás urobiť dokonale mravnú osobu bez poškvrny, a tak získate opäť šancu dostať sa do VIP lóže na nebesiach. Ako kajúci skutok sa pomodlíte párkrát otčenáš a zdrávas 🙏🏻 a tadááá, ste voľní a môžete chodiť po svete bez pocitu viny.

V minulosti mohli byť veriaci za ťažšie hriechy vylúčení na istú dobu z omše alebo museli počas omše stáť vzadu pri vchode a nemohli vojsť do chrámu. Strašná potupa. To by jeden snáď ani neprežil... 😳

Veľmi jednoduché riešenie. Ako keď kňaz Lawrence Murphy, ktorý sexuálne zneužil 200 hluchonemých detí a jeho stíhanie bolo zastavené kardinálom Betonem, lebo však "Murphy sa zo svojich hriechov už kajal." 😠

So easy.

A ak vám časom doklapne, že VŠEVEDIACI Boh by to predsa všetko vedel a videl aj bez nabonzovania ďalšej osobe, tak vám kňaz narozpráva niečo o terapeutickom aspekte spovede, hlbšom uvedomení a duchovnom vyslobodení. Proste nejaká ta pridaná hodnota, blabla.

🤔 Ak sa však nad tým zamyslíte trochu viac, zbadáte v tomto spôsobe pokánia obrovskú morálnu dieru. Umožňuje veriacemu zbaviť sa rázom POCITU VINY. 

Taký ateista nemá možnosť virtuálneho zbavenia sa pocitu viny zo zlých skutkov. Musí so svojim zlým pocitom žiť a vie veľmi dobre, že žiadne diskutovanie o tomto prečine s treťou osobou tento skutok NEODČINÍ. Maximálne môže poprosiť o odpustenie toho, komu ublížil.

Až do 13. storočia boli spovede iba verejné. Nová tajná súkromná spoveď mala garantovať spovedné tajomstvo (iba teoreticky). Samozrejme ide v podstate o najrafinovanejší prostriedok ideologického pôsobenia na veriacich, ktorý udržuje pocit hriešnosti a nutnosti pravidelného očisťovania sa rozhrešením, ktoré môže ponúknuť JEDINE CIRKEV. Za "dobrovoľný" členský poplatok 💰 môžete predsa tak veľa získať... No nie?

Avšak ak si prečítate Bibliu, budete vedieť, že každý hriech Vám bol odpustený obetou Ježiša. Ježiš svojim utrpením (ťažký víkend) nás vykúpil od všetkých hriechov. Jediné, čo Vám odpustené nebude, je neuverenie tomuto celému príbehu. Svätý Pavol keď dostal od svojho väzniteľa otázku, čo má urobiť, aby bol spasený, odpovedal:

👉 "Ver v pána Ježiša Krista a budeš spasený."

A práve tak argumentujú aj protestanti, ktorí dobre vedia, že celý ten katolícky nezmysel okolo toho 🤦‍♂️ je len politická hra. Protestanti to katolíkom často vyčítajú a bol to aj hlavný dôvod reformácie kresťanstva. Ľutovanie, spovedanie sa, obchodovanie s hriechmi či obetovanie svojho času za iného sú len dodatočné katolícke výmysly k mytologickým príbehom, aby to všetko viac vynášalo 💳 a aby sa budoval pocit nekončiacej viny a následnej úľavy pri zbavovaní sa pocitu zodpovednosti a radosti z členstva v tak mocnej inštitúcii ⛪, ktorá JEDINÁ dokáže odpúšťať.

❗ Myšlienku pokánia však katolíci ešte vystupňovali. Dostávame sa tak pomaly k najziskovejšej myšlienke celej katolíckej histórie 🤑 - k dokonalému predajnému artiklu, ktorý katolíci nazvali ODPUSTKY. Zlatú medailu 🥇 tomu človeku, čo toto vymyslel. K dobrým skutkom, ktorými sa dali vyvážiť hriechy patrili časom aj peňažné dary. Odpustky sa stali hlavne v 12. a 13. storočí prostriedkom nevídaného obohacovania katolíckej cirkvi a duchovenstva. Pápeži vydávali knihy 📚, v ktorých boli uvedené zoznamy hriechov a príslušné peňažné čiastky, ktoré museli hriešnici zaplatiť, za odkúpenie ich hriechov. Dokonca bolo možné zaplatiť za ešte nevykonaný hriech vopred!!! 🤯

Cirkev s nevýslovnou trúfalosťou vydávala aj podpísané certifikáty s presným počtom zakúpených dní. Druhý najväčší chrám na svete, Bazilika sv. Petra vo Vatikáne, môže za svoju existenciu ďakovať hlavne úbohým a vystrašeným chudákom, ktorí platili aj zo svojho posledného, len aby si zachránili svoje duše pred pekelným ohňom.

Podľa katolíckej cirkvi, ak stihnete pred smrťou zavolať farárovi, nech Vás vyspovedá a vy mu poviete o každom jednom prešľape, máte šancu na spásu. Avšak ak to nestihne a pritom ste z lenivosti neboli napríklad posledne na nedeľnej omši... 😲 Ajajaj.

⚠️ Dočasné utrpenie v pekelnom tréningovom centre - tzv. OČISTCI vás teda neminie. Vedomé nechodenie v nedeľu do kostola je totiž ŤAŽKÝ hriech ‼️ - spolu so sexom mimo manželstvo, nedodržaním pôstu, svätokrádežou či ďalšími echt zastaralými priestupkami.

Tento očistec je ďalší "skvelý" výmysel katolíkov. Je to dočasné miesto, kde si duše môžu odpykať svoje tresty za menšie hriechy a tak sa dostať do neba čistí - proste niečo ako dušoumyvárka 🚿. Existenciu očistca kresťania nepotrebovali dlhých 12 storočí. Napadlo ich to až oveľa neskôr a zistili, že bez toho to už proste nejde. 🤷

Žiaden strach 😰 - aj tu ponúka katolícka cirkev skvelé teleshopingové riešenie. Za svojho blížneho v očistci, ktorý sa nestihol vyspovedať zo všetkého zlého, alebo zabudol na nejaké drobné hriechy, sa mohla rodina modlením 🙏🏻 pričiniť o skrátenie pobytu v ohnivej páľave. A kto bol pri peniazoch, mohol namiesto modlenia čo-to zaplatiť 💸 a malo to rovnaký účinok. Aj dnes môžete dať za svojho príbuzného za určitý poplatok slúžiť omšu, čo jednoznačne pomôže jeho hriešnej duši v urýchlení postupu na nebesia. ☁️

Pobyt v očistci bol teda jasne tabuľkovo definovaný počtom a vážnosťou hriechov, dĺžkou modlenia sa za zosnulého a výškou poplatku katolíckej cirkvi. 📜 Konečne raz jasné firemné podmienky v tejto akciovke.

Akokoľvek však budete čítať Bibliu od knihy Genézis až po knihu Zjavení, garantujem Vám, že nikde očistec nenájdete (aj keď katolíci radi argumentujú neurčitým veršom v 1. knihe Korinťanom 3). Definíciu a aj "dôkaz" očistca nájdete napríklad v Katolíckej encyklopédii, ktorá ako základný dôkaz uvádza, že ak by mŕtvy šiel rovno do neba alebo do pekla, nemalo by zmysel sa za neho modliť. Avšak keďže my sa za mŕtvych modlíme, tak očistec existovať musí. 🤦‍♀️ Pýtate sa WTF? No áno - takto naozaj teologická myseľ funguje.

Rovnako bolo vymyslené aj LIMBO (predpeklie) pre nepokrstené deti 👶. Tento obdobný dogmatický nezmysel však katolícka cirkev už (nie tak dávno) zrušila ❌ - koľko rodičov však kvôli tomuto nezmyslu muselo trpieť. 

Čoskoro sa možno dočkáme aj zrušenia očistca a milióny vystresovaných veriacich si konečne vydýchnu. Čo sa stane s tými dušami čo si neodkrútili celý trest však netuším. Pápež nám to možno čoskoro vysvetlí. Nedávno zabudol čo sa píše v neomylnom katechizme a vyhlásil údajne (v súkromnom rozhovore) peklo 🔥 za neexistujúcu vec a dodal, že "zlé duše nikde netrpia" - zrazu po dvoch tisícročiach. Ale väčšina Vatikánskych pohlavárov s ním nesúhlasí, tak si musíme počkať na oficiálny verdikt, ako to Boh vlastne myslel. 🔱

🍿 Na záver pre tých, ktorí hľadajú večerné rozptýlenie pri telke, odporúčam britský film 🎞️ "Kňaz" z 1994. Skvelá psychologická dráma o homosexuálnom kňazovi a jeho vnútornom boji. Hlavným bodom filmu však nie je len jeho homosexualita a verejné pristihnutie, no sústavný vnútorný boj a otázka, čo je správne a čo nie. Má napríklad prezradiť, že vďaka spovedi vie o incestnom vzťahu otca so svojou 14 ročnou dcérou? Je spovedné tajomstvo dôležitejšie, než zabránenie takýmto odpornostiam? Je Boh spravodlivý ak toto dopusti? Výborné herecké výkony a veľmi dobré stvárnenie postáv v tomto televíznom filme, ktorý svojho času vyvolal veľké pobúrenie, sú tým, čo Vám nedovolí tak skoro naň zabudnúť.