Ricky Gervais - top citáty

21.09.2019

Ricky je nevyčerpateľnou studnicou výborných výrokov. Tie najlepšie hovoria o tom, čo si myslí a aký je. Zbytočne viac dodávať.

Niekoľko z nich nechávam na prečítanie a popremýšľanie:

"Kresťan vraviaci ateistovi, že pôjde do pekla je asi tak desivý, ako keď dieťa vraví dospelému, že nedostane darček od Santu."

"Viera nemení fakty. U racionálnych ľudí by však fakty mali meniť vieru."

"Máte plné právo veriť čomu len chcete. A ja mám plné právo veriť, že sú to somariny."

"Existencia Boha nie je subjektívna. Buď existuje alebo nie. Nie je to otázkou názoru. Môžete mať svoje vlastné názory, no nemôžete mať svoje vlastné fakty."

"Ak by všetci ateisti a agnostici opustili Ameriku, prišli by Američania o 93% Národnej akadémie vied a menej ako 1% väzňov."

"Predstavte si, že by ste verili v Santu a Zúbkovú vílu až do svojej dospelosti. A dokonca v ich mene zabíjali a viedli vojny. Haha. No len si to predstavte..."

"Vravieť, že nenávidím ľudí s vierou, lebo nenávidím vieru je ako vravieť, že nenávidím ľudí s rakovinou, lebo nenávidím rakovinu."

"Ako keby bola Biblia spísaná rasistickým, sexistickým, homofóbnym, násilným a sexuálne frustrovaným mužom a nie milujúcim Bohom. Divné."

"Som ateista. Neverím v asi 2700 bohov. Kresťania neveria v 2699 bohov. Takže sú skoro takí istí ateisti ako ja."

"Mnohí kresťania mi posielajú tweety, kde píšu, aby som si nechal svoju vieru pre seba, ale nikdy ich nevidím to isté písať iným kresťanom. Čudné."

"Svadby osôb rovnakého pohlavia nie sú privilégia pre teplých. Sú to rovné práva. Privilégia by boli niečo ako keby teplí ľudia nemuseli platiť dane. Tak ako napríklad cirkvi nemusia."

"Prečo sa nemodlím pre prípad, žeby Boh existoval? Z toho istého dôvodu, prečo vy neobkladáte Vaše dvere cesnakom pre prípad, žeby existovali upíri."

"Len preto, že sa cítite urazení, neznamená, že máte aj pravdu."

"Ak chcete niečo popierať, tak si aspoň nevyberajte evolúciu či holokaust. Vyzerali by ste dosť hlúpo. Je na to až príliš veľa dôkazov. Vyberte si radšej Boha či homeopatiu."

"Nie, nezhoríte v pekle. Ale aj tak buďte slušní."

"Vídavam ateistov ako bojujú a zabíjajú sa navzájom z cieľom ukázať, kto neverí v Boha viac. Vlastne počkať,... ani nie. To sa ešte nikdy nestalo."

"Ak ste mŕtvi, tak neviete o tom, že ste mŕtvi. Je to bolestivé iba pre tých druhých.

To isté môžete aplikovať aj na to, ak ste hlúpi."

"Najväčším trikom náboženstiev nebolo ani tak presvedčiť ľudí, že existuje všemohúci Boh.

Tým najväčším trikom bolo presvedčiť všetkých ostatných, že si z toho nemôžu robiť posmešky."

"O ateistoch sa hovorí, že majú uzavretú myseľ. Veľmi divné vyjadrenie. Ja si myslím, že je to presný opak. Ja vždy budem nasledovať dôkazy. Nech už sú akékoľvek. A keď sa ma pýtajú: 'A keď ti dokážeme, že Boh existuje, uveríš?' No samozrejme, že uverím. Takýto dôkaz by bol tou najväčšou vecou v oblasti vedy. Avšak nikto ho nedokázal a ani nič nadprirodzené."