Nemajte srandovné náboženstvá a nikto si nebude robiť z Vás srandu

15.03.2019

Žiadne náboženstvo nemá štatút nedotknuteľnosti. Rovnako ako iné divné či bláznivé nápady s ktorými ľudia verejne vystupujú (či už presvedčenie o existencii UFO, škriatkov či večne živého Elvisa) musia byť aj náboženské nezmyselné tvrdenia postavené kritike a výsmechu. A keď sú komické, tak sa smejme.

Taký Mohammed krájajúci mesiace na polovicu a letiaci na okrídlenom koni na nebesia je k popukaniu. Po vode chodiaci a vodu na víno premieňajúci, panne zrodený boh v tele človeka je proste už priveľa. Toho prekoná už iba boh Ganeša s hlavou slona a štyrmi rukami. 

Scientológia s medzigalaktickým diktátorom Xenu je paródia na náboženstvo od začiatku do konca. A takí mormóni so špeciálnym spodným prádlom chrániacim pred zlom, chorobou a dokonca až smrťou...

Radšej mám napríklad netradičné Maradónske náboženstvo uctievajúce skutočného Diega Maradonu ako nadpozemsky-božského stredného útočníka

https://sekularne-nebo.sk/_files/200000931-92a6e939fa/inenabozenstva16.png

Prípadne takí Vesmírni ľudia pod vedením Ivana Bendu majú aspoň neskutočne pekných mimozemšťanov a mimozemšťanky a skvelé vesmírne koráby

https://sekularne-nebo.sk/_files/200000930-1d7681e708/inenabozenstva17.png

Bizarné sú aj náboženstvá v Brazílii, kde sa kajúci bičujú žiletkami či Indické náboženstvo, v ktorom veriaci uživajú kravské výkaly na rôzne účely od liečnia chorôb až po omladzovanie.

Desiatky ľudí presvedčených, že sú reinkarnáciami či druhými príchodmi Ježiša Krista sú rovnako groteskní
https://sekularne-nebo.sk/_files/200000964-c50aac603a/jezis12.png

Proste ak je na čom sa smiať, tak sa smejte. Smiech zlepšuje krvný obeh a odbúrava stres. Aj keď nám môže byť z niektorých náboženských tvrdení až do plaču a ich dogmatizmus spôsobuje mnoho problémov a škôd, sú na druhej strane aj bohatou studnicou nevyčerpateľnej zábavy.

Nájdite si chvíľku a zamyslite sa aspoň raz za deň nad nejakou stupiditou, ktorú prezentujú stovky existujúcich náboženstiev ako pravdu a hneď sa Vám zlepší nálada a deň prejde jednoduchšie.
Viel Spaß.